Ana Sayfa Teknoloji Crack Nedir? Crack Devri Bitiyor Mu?

Crack Nedir? Crack Devri Bitiyor Mu?

Crack, bazı uygulamalar ve oyunların lisansını kaldırmak için kullanılan bir yasa dışı yöntemdir. Oyunların ve uygulamaların gereğinden fazla pahalı satılması crack ekiplerini ortaya çıkarmıştır. Bilinen en büyük oyun crack ekipleri 3DM ve SKIDROW‘dur ama artık güçlerini yitirmekteler.

Bir ücretli oyunu ücretini vermeden indirdiğimiz zaman bu yasa dışıdır, lakin internet çevresinde bunun pek bir önemi yok. Bahsedilen crack ekipleri hem oyunu hem de kendi geliştirdikleri özel crack dosyalarını tek bir pakette birleştirip, çoğunlukla torrent olarak internete sunarlar, bu durum programlar için de geçerlidir. Bir oyun indirdiğinizde içinde muhtemelen “crack”, “3DM”, “SKIDROW” gibi 1 tane ekstra klasör olacaktır. Oyunun kurulumunun ardından bu klasörü açıp içindeki dosyaları oyunun bulunduğu dizine atmanız gerekmektedir.

Aslında bu durum ne kadar güzel görünse de bir kaç sene içinde Denuvo sistemi tamamen crack geçirmez olacak. Şuan da en canlı kanlı örnegi FIFA 2016 hayla kırılamamış duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz