Ana Sayfa Donanım Dropbox Alternatifi Bulut Saklama Alanları

Dropbox Alternatifi Bulut Saklama Alanları

Kullanıcılarına Yüksek barındırma alanı Sunan DropBox Alternatifleri

Teknolojinin bizlere sunmuş olduğu imkanlar, sürekli kendini güncellemekte ve maalesef yetişmek mümkün olmamaktadır, biz uyurken, yemek yerken, su içerken durmadan yeni şeyler, yeni fikirler hayata geçmiş oluyor işte size diğer yazımıza ek olarak bir kaç DropBox alternatifi daha sunmak istiyoruz.

Wuala

wuala com

Bir diğer profesyonel barındırma hizmetlerinden birisi olan Wuala, ücretsiz kullanıcılarına 5 GB barındırma alanı sağlamakta, fakat arkadaş davet ile bunu iki katına çıkartabilirsiniz.
Wuala siz dosyanızı yüklerken otomatikman hepsini size özel olan bir kripto anahtarı ile şifreler, böylece dosyalarınıza Wuala çalışanları dahi ulaşamaz.
Ayrıca bu harika hizmet inanılmaz yedekleme özelliklerine de sahiptir. Eğer herhangi bir dosyayı kaydetmeden silerseniz eski sürümüne hala ulaşabilirsiniz.

Cloudme.com

cloud me

Cloudme.com ücretsiz kullanıcılarına 19 GB’a kadar barındırma alanı sunmaktadırlar, fakat kötü yanı şu ki, maksimum upload boyutu 150 MB.
Cloudme.com, kullanıcılarına benzersiz olarak, kendi masaüstlerini oluşturma imkanı tanır. Böylelikle herkes yabancılık çekmeden, rahatlıkla bulut teknolojisinden yararlanabilir. Ayrıca Cloudme.com hesabınızı bilgisayar, tablet ve telefonlarınız ile eş zamanlı olarak çalıştırabilir ve de kendi müzik kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

Cx.com

cx.com

Cx.com kullanıcılarına 10 GB’e kadar ücretsiz barındırma alanı sunmaktadır. Ayrıca tüm cihazlarınızı hesabınız ile eş zamanlı olarak çalıştırabilir ve de yüklemelerinizi tamamen kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Cx.com’un rakiplerinden sıyrılarak listeye girebilmesini sağlayan en önemli özelliği ise, aynı Google Drive gibi takım çalışmalarına izin vermesidir. Yani herhangi bir iş ya da şirket çalışanları takım olarak dosyalara ulaşarak, yükleme ve indirme işlemlerini yapabilirler.

Sugar Sync

sugarsync

Sugar Sync ücretsiz kullanıcılarına 5 GB barındırma alanı sunar. Son derece kolay yükleme ve paylaşma imkanı veren bu barındırma platformu ile dosyanızın çeşidi ne olursa olsun kolaylıkla arşivleyebilir ya da belli kişiler ile paylaşabilirsiniz. Üstelik dosyalarınızı telefon ve tabletlerinizden de göndermeniz son derece kolay.

SpiderOak

spideroak

SpiderOak ücretsiz olarak 2 GB bulut barındırma alanı sunar. Fakat ayda 10 $ karşılığında bu alanı 100 GB’e çıkartmanız mümkün. Ayrıca güven veren bir özellik olarak bu platform tüm kullanıcılarına %100 yedek sözü verir. Yani ücretli ya da ücretsiz, kullanıcı türünüz ne olursa olsun kesinlikle veri kaybı yaşamazsınız. Eğer herhangi bir dosyayı başkaları için de görünebilir yapmak istiyorsanız, sadece o dosyayı paylaşım klasörüne sürüklemeniz yeterli. Geri kalan her şey güven içerisinde, sadece sizin kullanımınıza açık olacaktır.

Copy.com

copy.com

Copy.com tüm ücretsiz kullanıcılarına 15 GB bulut barındırma alanı verir ve tüm dosyalarınıza bilgisayarınız, tabletiniz ve de telefonunuz üzerinden erişebilir, dilerseniz yeni uploadlar yapabilirsiniz.
Ücretli ya da ücretsiz herhangi bir Copy.com kullanıcısı iseniz sınırsız dosya paylaşımı yapabilirsiniz, yani hiçbir şeyin limiti yok ve tamamen güvenli. Bir diğer hoş özelliği ise, bir dosyanın paylaşımı arttıkça kapladığı yeri de yarı yarıya görmekte. Yani 10 GB boyutundaki bir dosyanızı bir arkadaşınız paylaşırsa sadece 5 GB olarak sayılır ve hesabınızda 5 yerine 10 GB alan size kalır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz