Ana Sayfa Donanım Yüksek Barındırma Alanına Sahip Dropbox Alternatifleri

Yüksek Barındırma Alanına Sahip Dropbox Alternatifleri

En yüksek barındırma alanına sahip, en iyi 5 Dropbox alternatifi

Teknolojinin bizlere sunmuş olduğu imkanlar, bir gün bile durmadan artmakta. Dünya devlerinin bulut teknolojisini tanıtmasının üzerinden 5 yıl bile geçmemiş olmasına rağmen neredeyse hepimizin hayatını bu barındırma hizmeti işgal etmiş durumda. Örneğin Gmail’in en yakın rakibi olan Hotmail’den 500 kat daha fazla kullanım alanı verdiği günleri hatırlayın, 5 yıl önce bu bir devrimdi, fakat günümüzde işler biraz değişti.

Bu gün dünyanın en çok kullanılan bulut tabanlı barındırma sitesi Dropbox’tır. Rakiplerinden teknolojik ve hız olarak her ne kadar üstün kabul edilse de, ücretsiz kullanıcılarına standart olarak 2GB kadar az bir alan vermekte ve bu alan neredeyse iki film için bile yetersiz. (Çeşitli sosyal paylaşımlar ve davetlerle bu alan arttırılabilir fakat yine de kesinlikle yetmemekte.)

Şükür ki bulut barındırma sistemlerinin bilinirliği arttıkça ortaya aynı hizmeti, ücretsiz kullanıcılarını da düşünerek veren bazı alternatifler çıktı ve Dropbox gibi devleri kullanıcı kaybına uğrattı. Eğer siz de Dropbox’ın size vermiş olduğu alandan şikayetçi iseniz ve ücretsizleri varken para ödemek istemiyorsanız, aşağıdaki platformları güven içerisinde kullanabilirsiniz.

OneDrive

onedrive

Eğer bu platformu ücretsiz olarak kullanma niyetindeyseniz 15GB gibi bir alana sahip olacaksınız. Ve bu alan da kişisel dosyalarınız, fotoğraflarınız ve her türlü dokümanlarınız için son derece yeterlidir. Ayrıca OneDrive ile sadece dosyalarınızı depolamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli dokümanlar oluşturabilir, düzenleyebilir ve de çevrenizle paylaşabilirsiniz. Tek bir problem ise etrafınızla dosya paylaşımı yapmanız diğer bulut tabanlı siteler kadar kullanışlı değil, fakat geniş bir üyeye ve kazanca sahip oldukları için sürekli olarak güncellemeler yapmakta ve sistemlerini iyileştirmekteler.

Google Drive

googledrive

Google Drive da OneDrive gibi kullanıcılarına 15GB ücretsiz barındırma alanı sunmakta fakat arzu ederseniz diğerlerine göre çok düşük fiyatlar ile ek barındırma kapasitesi satın almanız mümkün. Ayrıca Gmail, Google + ya da benzeri Google hizmetlerini kullanıyorsanız barındırmalarınızı ve paylaşımlarınızı çok daha kolay yapabilmektesiniz.

Box.com

box com

Box.com tüm ücretsiz kullanıcılarına 10GB barındırma alanı sunmaktadır ve harika bir özellik olarak bu uygulama telefonlarınız ve tabletleriniz ile inanılmaz bir şekilde uyumlu çalışır. Box.com hizmetini kullanmanızı engelleyebilecek tek kötü taraf ise, en fazla 250MB boyutundaki dosyaları paylaşabiliyorsunuz, tabi ki bu durum sadece ücretsiz kullanıcılar için geçerli.

Team Drive

teamdrive

Team Drive da Box.com gibi, tüm kullanıcılarına ücretsiz 10GB barındırma alanı sunmakta ve masaüstü uygulaması ile saklamak istediğiniz dosyaları rahatlıkla depolama alanınıza gönderebilirsiniz. Eş zamanlı bu senkronizasyon hizmeti inanılmaz vakit kazancı sağlarken, yüklemiş olduğunuz dosya ister video, ister fotoğraf, ister doküman, isterseniz de müzik olsun, sadece tek bir tuş ile paylaşabilmeniz mümkün.
Eğer yüksek güvenliğe sahip olmasını istediğiniz iş dokümanlarınız ya da özel dosyalarınız var ise Team Drive sizin için en iyi seçenek olabilir, çünkü kullanıcı bilgilerini, rakiplerinden farklı olarak özel bir şifreleme tekniği ile saklamakta.

Amazon Cloud Drive

amazonclouddrive

Bu Amazon servisi tüm ücretsiz kullanıcılarına 5 GB barındırma alanı sunar. Ayrıca cep telefonunuzdan ya da tabletinizden çekmiş olduğunuz tüm fotoğrafları kolaylıkla bu platformda barındırabilmeniz mümkün. Diğer bulut barındırma platformları gibi burada da, fotoğraflarınıza bilgisayarınızdan ya da diğer cihazlarınızdan ulaşabiliyorsunuz.
Sadece fotoğraf barındırma hizmeti veren Amazon Cloud Drive, yanlışlıkla silme işlemlerine karşı da harika bir önlem sunmakta. Telefonunuzdan ya da tabletinizden silmiş olduğunuz herhangi bir fotoğrafa son bir kere daha ulaşabilme şansınız var. Yani fikrinizi değiştirmek istersiniz diye, Amazon bir çöp kutusu oluşturmuş diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz