Ana Sayfa Donanım Dünyanın Bir Numara Ekran Kartı: Titan X

Dünyanın Bir Numara Ekran Kartı: Titan X

Bilgisayar ile derinden ilgili olanların daha iyi bileceği gibi günümüzde mükemmel seviyelere ulaşmış ekran kartlarının en yenisi ve en iyisi yine Nvidia’dan geldi. Dudak uçuklatan performans ve fiyatları ile bir çok kişinin gözünde hayalden öteye gidemeyen kartlara bir yenisi daha eklendi. Yeni kartın üretileceği şaşırtıcı bir durum olmasa da bu kartın duyurusunun Game Developers Conference yani Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda geleceği beklenmemekteydi.

Sürpriz bir şekilde tanıtılan cihaz Nvidia CEO’su olan Jen-Hsun Huang tarafından Unreal Engine tanıtımı sırasında duyuruldu. Şimdi düşünebilirsiniz bir CEO’nun sahneye zıplayın bakın yeni bir ürünümüz var demesi ne kadar normal ? Konu Nvidia ise özellikle Titan serisi ise, “Siz boş konuşuyorsunuz teknoloji benim elimde” dese dahi anormal olmaz. Tırnak içerisinde yazdığımız kadar ağır olmasa da ona yakın bir söylemde bulunan Jen-Hsun Huang, Titan X’i tanıtırken “Dünyanın en gelişmiş ve en iyi ekran kartı” dedi. Haksız da sayılmaz.

Nvidia Titan X için 12 GB Ram ve 8 milyar transistör ile donatılmış ağır makineli tüfek diyebiliriz. Bu sayısal verilerin ne ifade ettiğini merak ediyorsanız; şu an yapamayacağınız hiç bir şey yok diyebiliriz. Oyun, program ve benzeri işlemlerinizde güçlü bir işlemci ile beslendiğinde bu ekran kartı her türlü ihtiyacınızı giderebilmektedir. Biraz daha gelişse çay da demletir Nvidia.

nvidia titan

Daha fazla teknik detay ve fiyat hakkında bilgi verilmeyen ekran kartı hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını 17-20 Mart tarihinde yapılacak GPU Tecnology Conference’da bulabileceğiz. Fakat alıcı kitlesi elit seviyede olan şirket fiyat konusunda bilgi vermese de bir ufak model olan Titan Z için Türkiye pazarında 6-7 Bin Liracık bir ücret istemekte. Fiyat ve performans testinde ise üstün başarı göstermesini kabaca 6-7 bilgisayarın birleşimi gibi düşünebiliriz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz