Ana Sayfa İnternet E-Devlet

E-Devlet

E Devlet Nedir?

Devlet tarafından vatandaşlarına verilen hizmetin elektronik ortam da sunulmasına e devlet denir. Her bireyin ilerleyen ve gelişen teknoloji ile, devletin sunduğu hizmetlere kolay bir şekil de erişim imkanı sağlanmıştır. Bilgi ve iletişim teknolojilerin de ki gelişmelerden nasibini alan devlet, vatandaşa sunduğu hizmetlerin, kaliteli, hızlı, daha güvenli ve kesintisiz bir şekil de ulaşmasını hedeflemektedir.

e devlet nedir

 

E-devlet Uygulaması İçin Tıklayın

Daha iyi bir devlet yapısını hedefleyen bu sistem, devletin daha hızlı ve etkin bir şekil de işleyişi ve her kesimden vatandaşın da bu işleyişe katılması hedeflenmektedir. Ayrıca hizmetten yararlanan vatandaşlarına daha iyi yaşam sunmayı hedeflemektedir. E devlet hizmetinin daha etkin ve aktif bir hale getirilmesinden sonra hem devlet hem de vatandaşları açısından zamandan kazanç sağlanırken, hizmetten daha hızlı faydalanılmış olacaktır. Bilgi, direkt ve kolay yoldan teknoloji aracılığıyla elde edileceğinden vatandaşın devlete güveni artacak, aynı zaman da insan eli değmediği ve bekleme olayı olmadığı için yanlış bilgi edinme olasılıkları minimum düzeye inmektedir.

e devlet hizmetleri nelerdir

E Devlet Hizmetleri Nelerdir?

Birçok devlet ve kurumun sunduğu hizmete, internet üzerinden kolayca erişimi sağlayan e devlet hizmetleri şunlardır:

E devlet hizmetleri, kullanıcılara ait bilgileri güvenli bir ortam da muhafaza etmeli ve hizmetten yararlananlar, gizlilik prensibine uyulduğundan emin olmalıdırlar.

e devlet indir

E Devlet Şifresi Alma

İsteyen her vatandaşın e devlet şifresi alma imkanı vardır. E devlet şifresi, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlikle birlikte, PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerinden alınabilir. Yurt dışında ise, elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir.

e devlet soyağacı sorgulama

E Devlet Şifremi Unuttum

Şifreyi kaybetme veya unutma gibi bir durumla karşılaşıldığında, devletin sunduğu şifre yenileme hizmetinden yararlanılabilir. Hizmetten yararlanabilmek için, cep telefonu ve e posta adresinizi e devlet üzerinden doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu doğrulamayı yapmışsanız eğer, e Devlet Kapısı Şifre ve Güvenlik Ayarlarım bölümündeki giriş alanından, e devlet şifremi unuttum seçeneğini seçerek, şifrenizi yenileyebilir ve yeni şifre seçebilirsiniz.

E-devlet hakkında daha geniş bilgi için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz: http://ozgurlukicin.com/teknoloji-haberleri/e-devlet-kapisi-giris-hizmet-sorgulama-islemleri/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz