Ana Sayfa İnternet E-ticarette yapmanız gerekenler nelerdir ?

E-ticarette yapmanız gerekenler nelerdir ?

Birçoğunuz e-ticaret sitesi kurmak için farklı girişimlerde bulunmuştur. Son yıllarda o kadar fazla e-ticaret projeleri kurulmuştur ki, bunların ancak %10-%20 aralıktaki siteler ancak bir yerlere gelmeyi başarıp kar yapmışlardır.

Buradaki gizli sır nedir ? Nasıl E-ticarette kazanırız?

Aslında bunun belli başlı kuralı reklam yapmaktır. Tabi ki reklamı doğru yerde ve doğru bütçe ile yapmak seo çalışmaları zarar ilişkisi etkileyen en büyük faktörlerden. Çünkü çok az reklam sizleri bir yere götürmeyecektir, çok fazla masraflı reklamlar ise kar yapmadan sizleri açığa sürükleyecektir. Bu yüzden internet üzerindeki reklamları kesinlikle işinin ehli insanlarına bırakmanız gerekiyor. Bu sayede daha az bütçe ile daha fazla insanı sitemize çekme imkanı doğacaktır.

Neler yapmamız gerektiğine gelirsek, ilk olarak olmazsa olmazlardan sosyal medya ile başlayacağız. Bu alanlar sitenizi ömür boyu besleyecek alanlardır ve sürekli taze müşteri kazanımı sağlayan alanlardır. Bu alanlarda ne kadar fazla üye sayımız olursa paylaşımlarımız o kadar ilgi görür ve en önemli durumlardan birisi olan seo çalışmalarına %20 gibi üst düzeyde katkı sağlar. 2015 yılında google sosyal medyanın katkısını çok fazla hissettirmiş durumda. Bu yüzden bizim vazgeçilmez alanlarımız olacak. Facebook sayfamızın sürekli üye sayısını yükselterek başlamamız lazım. Bunu ilk başta facebook reklamları ile yapabiliriz. İkincisi ise üye çekimi yapan özel ajanslar ile görüşüp 10 binli 50 binli üye çekimleri yaptırmak en mantıklısı olacaktır. Aynı şekilde twitter içinde aynı çalışmaları yapmamız bizim çok yararımıza olacaktır.

İkinci olarak seo çalışmaları için alt yapıyı çok oluşturmamız gerekiyor. Çünkü sonradan müdahale edilecek durumlarda problem çıkabiliyor. Seo çalışmaları sitemizin ilerleyen aylarda organik girişini etkileyecek ana çalışmalardır. Hatta bu çalışmalarda başarı elde edildiğinde diğer reklam kanalları bütçeleri aşağı çekilerek natürel girişler sitemizi beslemeye başlayacaktır. Seo çalışmaları sitenin her sayfasını ayrıca etkiler ve her sayfanın veya ürünün kendi kelimesinde yükselmesini sağlar. Sürekli ücretli reklamlara bağımlı kalmak istemiyorsak seo çalışmalarını ön planda tutmalıyız.

Üçüncü olarak sitemizin sürekli özgün ve güncel kalması için her ürüne özel içerik girmememiz gerekiyor. Nekadar çok özgün sitemiz olursa seo çalışmalarından okadar iyi yanıt alırız.

Dördüncü olarak girişi fazla olan sitelerden ucuz reklam bannerlar almak. Bu sayede minimum maliyete maksimum müşteri çekmiş olacağız. Bu tür alımları wmaraci gibi webmasterların buluştuğu forum ortamlarına giderek kendimize uygun bir satıcı bulabiliriz.Aylık 100 tl gibi rakamlara çok fazla hiti olan sitelerden reklam banner yerleri kiralayabiliriz.

Son olarak ta yapacağımız reklamlar adwords reklamlarıdır. Adwords google’ye ait reklam ağı networküdür. Dünyanın en büyük sitemi budur. Burada çalışma mantığı kısaca nekadar para yatırdığın ve seçilen kelimelerin tık bedelleri alt seviyelerde olmasıdır. Yüksek tık bedelleri bütçemizin çok kısa sürede tükenmesine sebep olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz