Ana Sayfa Genel Elon Musk’tan, şehirler arasında süper hızlı roket gezisi önerisi

Elon Musk’tan, şehirler arasında süper hızlı roket gezisi önerisi

Elon Musk Perşembe akşamı Avustralya’da düzenlenen Uluslararası Uzay Kongresi’nde sahneye çıktı ve Mars’a kolonileşme yolunda nasıl ilerlemeler kaydettiğini anlattı. Ancak, dünyanın yörüngesinden çekilmeyeceği, dikkat çeken bir roketti.

Elon Musk ve şirketi SpaceX , sunumunda en dikkat çekiçi yeni gelişme ise Dünya’daki herhangi bir şehirden şehire  roket ile  seyahat yapmanın mümkün olacağını ve bunun için planlamaların tamamlandığını bildirdi. Big F —– Roket için BFR adı verilen roket, herhangi bir iki şehir arasında bir saatten kısa bir sürede yolcu alabilme kabiliyetine sahip olacak. Özellikle çoğu seyahatin yarım saatten daha az olacağını açıklandı.

Musk videosunda New York City ve Şanghay arasında 37 dakikalık reklam uçuş saatleri ve maksimum 17.000 mph hıza çıkılacağını gösterdi

Aycıra roketle uçuşlarda pahalı olmayacak. Musk, bir yolcunun maliyetinin sadece bir uçakta ekonomi sınıfıyla aynı olması gerektiğini söyledi.

Yalnız şu gerçek var ki, gelecek yıl yaz tatilinizi BFR roket ile yapmayı şimdilik planlamayın. Çünkü anlatılanlar hala tamamen teorik durumda.

Musk, sonunda çok sayıda roket üzerinde yaptığı şu andaki çalışmalarından yalnızca BFR üzerinde çalışmayı planladığını belirtti. Ancak SpaceX, insanlı görev misyonlarını Mars’a gönderene ve bu Mars’a insanları gönderme takvimi 2024 yılına kadar uzayacak gibi gözüküyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz