Ana Sayfa İncelemeler En İyi 5 Photoshop Alternatifi

En İyi 5 Photoshop Alternatifi

www.teknoplato.com

Bilmeniz gereken en iyi 5 Photoshop alternatifi

Photoshop her ne kadar alanında özel ve öncü, harika bir program olsa da, herhangi bir fotoğrafta yapma ihtiyacı hissettiğiniz ufak değişiklikler için can sıkıcı olabilir. O halde yapmamız gereken çeşitli alternatifler bulmaktır. Aşağıda listelenen ve Adobe Photoshop ile yarışabilecek kapasitede olan tüm uygulamaları Windows, Mac, Linux işletim sistemlerinde ya da web üzerinden kullanabilirsiniz.

PicMonkey

Tekno Dünya Tekno Plato

PicMonkey son derece basit ve kolay olan ara yüzünün arkasında çok güçlü bir yazılım saklar. İsterseniz web siteniz veya bloğunuz için görsel oluşturuyor olun, isterseniz de aile albümünüz için fotoğraflarınızı düzenliyor olun, eğer profesyonel değilseniz tüm ihtiyaçlarınızı PicMonkey rahatlıkla karşılayacaktır.
Web tarayıcınız üzerinden tamamen ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bu uygulamayı kullanmaya başlamak için web adresine gidin ve düzenlemek istediğiniz görseli ana sayfasına sürükleyin. Her ne kadar uygulamanın ücretsiz versiyonu amatör işlerinizi karşılayacak olsa da, profesyonel amaçlarınıza hız kazandırmak için aylık çok ufak fiyatlarla Premium üye de olabilirsiniz.

Canva

Teknoloji mi? Doğru Adrestesiniz

Canva diğer rakiplerine göre her ne kadar gayet yeni bir uygulama olsa da, kısa sürede en tepelere çıkmayı başarabildi. “ Herkes için en kolay dizayn ” sloganıyla ortaya çıkan Canva ücretsiz olarak kullanıcılarına binlerce HD fotoğraf, tema, dizayn elementleri ve yazı fontları sunmakta.
Tüm bu harika özelliklerin %80 kadarı ücretsiz olsa da geriye kalanı için çok küçük bir miktar ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz, fakat ücretsiz kısımda emin olun ki işinizi rahatlıkla görecektir.
Kendi görsellerinizi düzenlemenizden öte Canva, sahip olduğu geniş görsel veri tabanı ile kolaylıkla ve sadece dakikalar içerisinde doğum günü kartları, iş kartviziti ya da blog görselleri oluşturmanıza da imkan vermekte.
Şu anda beta sürümünde olan bu uygulamayı kullanmaya başlayabilmek için davetiye almanız gerekmekte, fakat yakın süre içerisinde tam erişim sağlayabileceksiniz.

Pixlr

www.teknoplato.com

Eğer Photoshop’a alışkınsanız, Pixlr’ı son derece kolay ve de kullanışlı bulacaksınız. Fakat görsel dizayn ve editleme konusunda yeniyseniz neyin ne olduğunu çözmeniz biraz emek ve zaman alabilir.
Her ne kadar yeniler biraz zorluk çekse de, biraz deneyimli dizaynırlar kesinlikle beğenecektir. Çünkü diğer benzerlerinden çok daha hızlı bir şekilde görsel şekillendirme ve filtreleme imkanı sunmakta.
İsterseniz masaüstü uygulamasını indirebilir, isterseniz de direkt olarak web üzerinden kullanabilirsiniz.

GIMP

Tekno Dünya ya Merhaba

Açılımı “ GNU Image Manipulation Program ”, yani “ Görsel yönetim programı ” olan bu uygulama, tamamen ücretsizdir. Eğer Photoshop’un profesyonelliğini ve görsel düzenlerken yaşattığı hissi seviyor, fakat biraz daha kolay olan bir alternatif arıyorsanız GIMP işinizi görecektir. Çünkü neredeyse birebir aynı görünüme sahipler.
GIMP her ne kadar kullanımı basit bir uygulama olsa da, diğerlerinin aksine “ katman ” yani “ layer ” özelliğine sahiptir, böylece çok daha güçlü fotoğraf efektleri yaratabilmektesiniz.

Acorn

Tekno Plato

Kullanımı kolay, son derece hızlı ve de eğlenceli bir MAC fotoğraf editörüne mi ihtiyacınız var? O halde sadece MAC için üretilmiş olan Acorn’u kullanmaktan gerçekten zevk alacaksınız. 4. Versiyonun yayınlanması ile birlikte kullanıcılarına yepyeni araçlar, fırçalar sunan ve PSD formatını düzenleme imkanı veren bu uygulama artık amatör amaçlar için rahatlıkla Photoshop’a rakip olabilecek kapasitede.
Birçok özellik sunduğundan dolayı kullanımı biraz zor olan bu uygulamayı çözerken zorlanmanız mümkün, fakat fotoğraf düzenleme konusunda yeniyseniz Acorn sizin için eğitsel amaçlı birçok doküman hazırlamış.
Ayrıca Acorn kullanıcılarını sadece PSD dosyaları ile sınırlamaz. Uygulama, direkt olarak RAW dosyaları ile de çalışabilmektedir. Eğer 49.99 Dolar olan lisans ücretini ödemeye gönüllü iseniz Acorn fotoğraf düzenleme konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi size sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz