Ana Sayfa Genel En iyi duş jeli – Bathandbodyworks.com.tr

En iyi duş jeli – Bathandbodyworks.com.tr

bathandbodyworks

Sıvı formda olan ve vücudu temizlemek için kullanılan duş jeli nemli vücuda uygulanır. Az miktarda duş jeli lifle köpürtülerek tüm vücuda sürülür. Kolay köpürür formda olan jeller günlük kullanım için uygundur. Özel içeriği sayesinde vücudun nemini korumasını sağlayan jeller güzel kokuları ile bilinir. Cildin temiz ve taze kalmasını sağlayan jel sabuna kıyasla biraz daha kaygan bir yapıya sahiptir. Bu tür bakım ürünlerini seçerken cilt türüne göre seçim yapmak duş jelini daha etkin hale getirecektir.

 

Duş jeli tercihlerinde aloe vera, bal, zeytinyağı gibi içerikleri seçmek daha sağlıklı olacaktır. Bu bitkilerin her biri cilde sayısız faydalı olduğundan bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Özellikle kuru cilt tipleri için idealdir ve cildin sıcak su sebebiyle hızlıca kurumasına engel olur. Bazı duş jellerinin kremli olması cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Duş sırasında kullanılan şampuan, sabun gibi ürünler kimyasal içerikli olduğundan cildi tahriş etme olasılığı yüksektir. Bu tahrişi önlemek için kremli ve organik vücut bakım ürünlerine öncelik verilebilir.

 

En İyi Duş Jeli

Cilt tipine uygun olan ürün daima en iyi duş jeli olarak kabul edilebilir. Herkesin cilt yapısı farklı olduğundan bazı ciltte bakım yapan ürünler diğerlerinde alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Genellikle içeriğindeki kimyasal madde sayısı az olan doğal duş jelleri en iyiler arasında yer alır. Nelere alerjisi olduğunu bilen kişiler bu tür bakım ürünlerini seçerken mutlaka içindekiler kısmına göz atmalıdır. Özel olarak formüle edilen ve içerisinde kokulu yağlar olan duş jelleri daha çok tercih edilir. Kullanılan jellerin kokusunu daha kalıcı hale getirmek adına nemlendirici losyonlarla birlikte kullanmak faydalı olacaktır. Özellikle çiçek kokulu ve aromatik yağlı ürünler vücutta hoş bir koku bırakacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz