Ana Sayfa İnternet Google AdSense Site Tasarımını Dikkate Alır Mı?

Google AdSense Site Tasarımını Dikkate Alır Mı?

Webmaster’lar özellikle Webservantlar site tasarımlarını kendileri yapmaya çalışırlar. Webservantlar bu işi ticari olarak yapmadıklarından fazla da bir incelik göstermezler. Tabii biz site sahipleri için tasarım belki de en dikkat etmemiz gereken nokta. Çünkü biz webservantlardan farklıyız.

Kim sitesinde reklam yayınlamak istemez ki?  Lakin, bu amaca ulaşmak için birtakım şartları gerçekleştirmek gerekir. Özellikle bu yoldaki ilk durağımız Google AdSense ise bu zorunludur. Özellikle sitemizin tasarımının site içeriğiyle ve sitede işlenen konularla olan uyumluluğu Google AdSense için temel kıstasların ilk sıralarında yer alıyor.

AdSense, yapılan yayıncı başvurularının tamamıyla pek ilgilenmez. Çünkü AdSense süzgeçler kullanır. Bu süzgeçlerin içerisinde bir süzgeç vardır ki bu site tasarımlarına göre süzme işlemini yapar. Süzgeç dediğime bakmayın, bu kendi tabirimdir.

Yani AdSense sitenizin tasarımına bakar. Eğer “x” konusunu seçtiyseniz site tasarımınız bu konuya uygun olmalıdır. Bir ticaret sitesini statik bir tasarımla oluşturduysanız AdSense sizi zaten baştan eler. Ya da kendi deyimimle süzer.

Tasarımınızı kendiniz yapmayın. Profesyonel firmalarla çalışın. Çünkü iyi ve sitenin konusuyla uyumlu bir site tasarımı AdSense’ye göre devamlı hit alacaktır. AdSense, sizin sitenize gösterdiğiniz özeni anlamaya çalışır. Özensiz ve hızlıca hazırlanmış bir şablon sitenizin reklam potansiyelini temelden etkileyecektir.

Kısacası; eğer AdSense başvurusu yapacaksanız, önce site tasarımınızı bir gözden geçirin. Sitenize ziyaretçi gözüyle bakın, çünkü AdSense bu gözle süzme işlemini yapar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz