Ana Sayfa İncelemeler Google Android One Beklenen Gibi Olmadı

Google Android One Beklenen Gibi Olmadı

Google’nin üretmiş olduğu donanımsal olarak birkaç bir şey karşılayacak olan ve fiyat olarak oldukça düşük olacak telefonlar projesi ilk etaptan geleceğinden söz etti ve sesleri gelmeye başladı.

android-one görselgoogle android one nedir

Android One adı altındaki projede bütçe dostu akıllı telefonlar için işlet pek yerinde gitmiyor. Bütçe dostu olmasına rağmen kullanıcıları üzmeyecek olan fiyatta üçüncü parti şirketler tarafından düşük komisyonlu satışa sunuluyor.

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulan Android One  Google’yi fena derecede üzdü. Eylül ayından beri piyasada olan Android One beklenen ilgiyi göremedi. Google tarafından yapılan açıklamalarda satışların beklenenin biraz altında olduğunu söyleseler de aslında satışlar harcanan markajdan düşük oldu.Bu yüzden satışların düşmesi olanaksızdı.

Android One telefon olarak düşük maliyetli olduğu için verilen özellikler ve sunulan özellikler kısıtlıydı.Bu yüzden durumu normal derecedeki Androidli telefonlara gücü yetmeyen Hindistanlı vatandaşlar bu telefonu maliyet karşılayacak kadar aldılar. Fakat baştan bir satış oldu fakat diğer telefonlar gibi sürekli artan bir satış yoktu.

Google başka ülkelere yayınlandığında ve satışa sunulduğunda kar markajı artacağını belirti. Hindistan’dan sonra Kanada ve Amerika’ya dağıtılacağı belirtilmişti. Hindistan’da olan bir düşüş Kanada’da bekleniyor. Kanada kendi telefonu olan Blackberry markasından vazgeçmiyor. Bu yüzden diğer ülkelere yollanan telefondan sayısı Kanada’ya yollanan telefon sayısı aynı olmayacaktır.

Android One ile anlaşılan  Google uğraşıyor ve tutulan bir telefon yapmak için bütün yöntemlere başvuruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz