Ana Sayfa İnternet İç Mimar Dekorasyon

İç Mimar Dekorasyon

iç mimar

Ülkemizde, özellikle de birbirinden farklı birçok TV programının etkisi ile, İç Mimar denilince akla direkt olarak, dekorasyon gelmekte… Evet İç Mimarlar aynı zamanda, alanında uzman birer dekoratör son derece kaliteli fikir ve düşünceleri ile daimi olarak öncü işlevlerde bulunmaktadırlar. Normal Mimarların çizmiş oldukları projelere, projeler gerçekleştikten sonra hayat veren kimseler olarak karşımıza çıkmaktadır, İç Mimarlar…

İç Mimarlar, ülkemiz Üniversitelerinde İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı bölümlerinden mezun olmakta olup, birbirinden farklı aynı zamanda da tamamı ile kaliteli işleri, kısa süre içerisinde oluşturabilme yeteneğine sahiptir.

Bu durum neticesinde, Dünya genelinde faaliyet göstermekte olan bir çok Mimar ve Ülkemiz İç Mimarları almış oldukları eğitim, öğretim ve gelişim süreçleri neticesinde, birbiri ile aynı tarihlerde yapılmaya başlanan bunun yanı sıra konseptleri dahi aynı olan projeleri, farklı fikirler ve düşünceler ile gayet kaliteli bir hale getirebilmektedirler.

Özellikle tasarım üzerine çok ciddi eğitimler almakta olan İç Mimarlar haliyle dekorasyon alanında ciddi düzeyde, profesyonel olarak karşımıza çıkabilmektedirler. Ülkemiz dahilinde bulunan ve gerek yaptığı işler ile gerekse de almış olduğu referanslar ile kendisini kanıtlamış olan bazı firmalar incelendiğinde; bünyesinde çalışmakta olan onlarca İç Mimarın ortak özellikleri, Mimarlığa dair yazılmış olan bilgisayar programlarında üst düzey bilgi ve sonsuz hayal gücüdür…

Öyle ki söz konusu programlar dahilinde kesinlikle gerekli olan aynı zamanda da soyut ve geliştirilebilir olan tabir-i caizse ürün “Hayal Gücüdür”. Ülkemizde bulunan bu firmalar özellikle İç mimar iş alımlarında son derece kaliteli ve etkili bir şekilde bireyi araştırarak, bunun yanı sırada farklı testlere tabi tutarak alım yapmaktadırlar… Bu alımlar sırasında uygulanmakta olan testler, Bilimsel anlamda psikoloji profesörleri tarafından hazırlanmış olan, hayal gücüm ne kadar geniş testleri olarak bilinmektedir. Bu anlamda, uygulanan test sonucu hayal gücü belli seviyenin üzerinde olan bireylere söz konusu firmalarda işler verilmektedir.

Ülkemiz önemli firmalarınca uygulanmakta olan testlere hazırlık elbette eğitim, öğretim döneminden itibaren söz konusu İç Mimar adaylarına başlatılmaktadır. Dünya’nın farklı bölgelerinde bu alanda testlerini sürdüren firmalarda vardır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz