Ana Sayfa İnternet İnternet Hız Testi Nedir?

İnternet Hız Testi Nedir?

hiztesti me

İnternet hız testi, indirme ve yükleme sırasında kullanılan bağlantının hızını ölçmeye olanak tanır. İnternet günümüzde pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Hem ihtiyaç olarak hem de keyfi olarak kullanılan bağlantının hızı kullanıcı memnuniyeti için önemlidir. Yavaş ve stabil internet bağlantıları beklentileri karşılamamakta ve özellikle acil durumlarda birçok soruna neden olmaktadır. Bu nedenle hemen her kullanıcı kullandığı internetin her koşulda hızlı olmasını ister.

İnternet hızı konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de internet sağlayıcısının verdiği hız ile kullanıcının kabul ettiği hızın benzer özelliklere sahip olması gerektiğidir. Söz verilen hız ile kullandığınız hız birbirine yakın değilse, hızınız muhtemelen daha düşüktür. Bu konuda bilgi sahibi olduktan sonra hız testi yaparak bağlantı hızınızın mevcut durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kullandığınız İnternet Hızını Biliyor Musunuz?

İnternet servis sağlayıcıları genellikle müşterilerine internet hızı sunarken hız güvencesi de sunarlar. Bu yönde çok sayıda reklam yapmaktadır. Ancak ne kadar güven verirse versin internet hızı her yönden ölçülmelidir. İlk internet satın alma anlaşmasından sonra dahi belirli zamanlarda hız testi yapılmalıdır. Hatta gerekirse internet hızının düşük olması durumunda sağlayıcı firmaya şikayette bulunmak bile mümkün olabilir. İnternet hız testi için güvenilir kaynaklara ihtiyacınız varsa SpeedTest sitemiz size ihtiyacınız olan hizmeti en iyi koşullarda sunuyor.

Ne kadar internet hızı kullandığınızı biliyorsanız internetinizi bilinçli kullanabilirsiniz. Düzenli olarak hız testi yaptığınızda her duruma hazırlıklı olabilir ve bunu özellikle çoklu indirme ihtiyaçlarınız için planlı bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet hızı hakkında bilgi almanın bir yolu internet faturanızdır. Faturanızın detaylar kısmına bakarak hız bilgisi alabilirsiniz. Faturanıza ulaşamıyorsanız hız testi hizmetimiz ile en doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İnternet Hız Testi Nasıl Kullanılır?

İnternet hız testi çok basittir. Bunu tek bir tıklama ile yapabilirsiniz. Başlat düğmesine bastığınızda sistem kısa süre içerisinde birçok ardışık işlemi gerçekleştirir. Böylece saniyeler içinde sonuç alabilirsiniz. İnternet hız testi sırasında sitede gerçekleşen işlem adımları şu şekildedir;

  • İnternet hız testine başladığınız anda ilk olarak client lokasyonunuz ve test sunucunuz belirlenir.
  • Sunucuya hız testi için ping gönderilir.
  • Sunucunun yanıt vermesi beklenir.
  • Ping’i aldıktan sonra defalarca sunucuya bağlanır ve veri indirmeye çalışır.
  • İndirmenin ne kadar sürdüğü algılanır.
  • Tüm hesaplamalar yapıldıktan sonra sonuçlar size ekranda gösterilir.

 

https://www.hiztesti.me adresini ziyaret edin ve bağlandığınız internetin anlık hızı hakkında en doğru bilgilere ulaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz