Ana Sayfa İnternet Website Directory

Website Directory

Açık dizin projeleri de olarak geçen, internetteki web adreslerinin konularına göre sınıflandırılmasıyla yayınlandığı bir web dizini haline gelmesi ile oluşur. Birçok arama motoru bu web dizinlerini kullanarak daha iyi bir ayrıştırma yapabilir. SEO için de çok önemli bir ayrıştırma önemine sahiptir. Bu projenin öncü sahibi AOL’dir.

 

Website Directory, insanlar aracılığıyla sınıflandırılmış web içeriğini barındıran geniş kapsamı olan bir veritabanı olarak da değerlendirilebilir. Web sitelerinin online bir liste ve katalogudur. Web üzerindeki büyük ve popüler bir arama motoru ve portalların hizmetlerini güçlendirmek başlıca amaçlarındandır. Aranan web adresinin klasörlere ayrılmış olarak bulunduğu bir sistemdir.

 

Dizinlerin çoğu genel kapsamdadır ve çok çeşitli kategoriler, bölgeler ve dillerdeki web sitelerini listeler. Ancak bazı niş dizinler kısıtlı bölgelere, tek dillere veya özel sektörlere odaklanır. Çok sayıda sitenin bulunduğu bir niş dizin türü rehberidir. Birçok web dizini, site sahiplerinin sitelerini dahil edilmek üzere göndermelerine ve editörlerin uygunluk için gönderileri incelemesine izin verir.

 

Web Dizinleri ücretsiz midir?

 

Bazı web dizinleri ücretsiz ve gönüllü editörlük bazlı yönetilse de, bazı web dizinleri tarafından alınan diğer bir yön, ücretli dahil etme modelidir. Bu yöntem, dizinin gönderimler için zamanında dahil edilmesini ve ücretli modelin bir sonucu olarak genellikle daha az liste sunmasını sağlar. Genellikle, özellik listeleri ve listelenen web sitesinin iç sayfalarına ek bağlantılar dahil olmak üzere listeleri daha da geliştirmek için ek listeleme seçenekleri sunarlar. Bu seçeneklerin genellikle ek bir ücreti vardır, ancak sitelere ve/veya iç sayfalarına önemli ölçüde yardım ve görünürlük sunar.

 

Website Directory https://www.website-directory.net adresinden ulaşabilirsiniz. Bu web dizini ozzmo tarafından oluşturulmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz