Ana Sayfa İnternet iOS 9 Jailbreak Çıktı!

iOS 9 Jailbreak Çıktı!

Apple, iOS işletim sisteminin son sürümü olan iOS 9‘u kısa süre önce çıkarmıştı. Güncelleme gelmesi ile birlikte birçok kişinin başı ağrıdı. Cihazların çoğunda ilk güncellemede sorunlar çıktı. Apple bu hataları düzeltmek amaçlı güncelleme yayınladı ve hala yayınlamaya devam ediyor. Ancak telefonda özelliklere erişimi açan Jailbreak işlemine henüz bir çözüm bulamadı. Bir süre önce Apple cihazlarını jailbreak için güvenliğini sağladığını belirtmişti. Ancak bir ekip iOS 9 içinde bu işlemi yapmayı başardı. Bir önceki sürüm olan iOS 8 için Jailbreak aracı geliştiren PanGu ekibi, bu sefer iOS 9 içinde çıkardı.
PanGu‘nun jailbreak aracı iOS 9 ile 9.0.2 arasındaki iPhone ve iPad’leri kapsıyor.
iOS 9 Jailbreak Kapsayan Cihazlar: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad, iPad Air, iPad Air 2

pangu-9

Jailbreak nasıl yaparım?
İşlem için http://en.pangu.io/ adresinden PanGu programını indirin. Daha sonra iOS işletim sistemli cihazınızdan Ayarlar> iCloud> iPhone’umu Bul işlemini yapın ve seçeneği pasif yapın. Sonra Ayarla- Parola bölümünden parolayı kapatın. Bu işlemlerin ardından PanGu programını açın ve cihazınızı bilgisayara bağlayın. Daha sonra Start butonuna basın ve bir süre güncelleme için bekleyin. İşlem bitince cihazınız kapanıp tekrar açılacaktır. İşlemin ardından masaüstünüzde Cydia adlı bir uygulama çıkacaktır. O uygulama ile gerekli güncellemeleri yapıp cihazınızı jailbreakli şekilde kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz