Ana Sayfa Genel Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

THEBODYSHOP

Cilt sağlığının desteklemenin en faydalı yöntemlerinden biri olan kil maskesi doğru ve düzenli şekilde uygulanmalıdır. Doğal içerikli olması sayesinde uzmanlar tarafından tavsiye edilen bu maske cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Kil maskesi ne işe yarar diye araştırıldığında doğru uygulanan maskenin cildi koruduğu ve gözenekleri sıkılaştırdığı görülür. Kan dolaşımını hızlandıran maske yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlar. Tüm cilt tipleri için uygun olması sayesinde herkes tarafından rahatça kullanılabilir.

 

Cildin yağdan ve kirden arınmasını sağlayan kil maskesi yatışmaya da destek olur. Siyah noktaların daha fazla genişlemesini engeller ve ciltte yumuşama sağlar. Faydalı etkileri görebilmek için ihtiyaca uygun kil maskesi seçilir ve yüze uygun şekilde uygulanır. Özellikle T bölgesi başta olmak üzere cildin her yerine ince bir tabaka halinde sürülür. Sürme işlemi bittikten sonra yaklaşık 10- 15 dakika kadar yüzde bekletilir. İyice kuruduktan sonra bol su ile durulanır. Uygulama sonrasında ciltte kuruluk ya da gerginlik hissedilebilir. Bunu önlemek için cilde hemen nemlendirici sürmek gerekir.

 

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Kil maskesi ne işe yarar sorusuna yanıt arandığında cilde ışıltı kattığı ve daha mat bir cilt görünümü sağladığı görülecektir. Özellikle yağlı cilt problemi olan kişilerin cildini kurutmadan matlaştırması için kil maskesi son derece faydalıdır. Cilde detoks etkisi yapan maske ışıltılı bir güzellik sunar. Gözenekleri arındırır ve küçülmelerine destek olur. Bazı dönemlerde ciltte kuruluk ve hassaslaşma görülse bile bunlar kil maskesi ile nazikçe giderilebilir. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu en aza indirir, cildi beyazlatarak renk tonunun eşitlenmesini sağlar. Ayrıca yüzdeki ölü derilerin giderilmesi için de evde hızlı bir şekilde kil maskesi hazırlanarak cilde uygulanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz