Ana Sayfa Teknoloji Kredi Hesaplama Nasıl Yapılmalıdır?

Kredi Hesaplama Nasıl Yapılmalıdır?

Hangi kredi türünü kullanacak olursanız olun kredi başvurusunda bulunurken kredi hesaplama konusuna ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir. Çekmek istediğiniz kredi miktarını öderken zorluklar yaşamamak ve kredi notunuzun düşmemesi için doğru bir hesaplama yapmanız faydanıza olacaktır.

Pek çok kişi kredi çekmek istediği zaman sadece çekilecek kredi tutarını, kredi faiz oranlarını, dosya masraflarını ve vade miktarını göz önünde bulundurur. Ancak kredi hesaplama işlemleri sırasında aylık olarak ödenmesi gereken kredi taksitlerinin ne kadar olduğu göz önünde bulundurulurken kişilerin ne kadar maaş aldıkları, kira ve faturalar gibi diğer ödemelerin ne kadar tuttuğu gibi konuları da göz önünde bulundurması gerekir. Bununla birlikte kredi çekerken ortaya çıkan vergi ve kesintiler gibi maliyetlerin de hesaba katılması ve buna göre taksit tutarlarının belirlenmesi gerekebilmektdeir. Bir eve giren para miktarı 1500 TL iken bunun 700 TL’si kiraya, 300 TL’si elektrik, doğalgaz, su ve telefon gibi faturalara gidiyorsa bu şekilde yaşayan kişilerin aylık 300 TL taksitle kredi alması yanlıştır. Maaşından kalan 500 TL’nin 300’ünü kredi taksidine yatırsa bile bir ailenin günlük ihtiyaçları ve yeme içme gibi yaşamsal ihtiyaçları için 200 TL yeterli olmayacaktır.

Pek çok kişinin bütçelerini göz önünde bulundurmadan sadece ihtiyaçlarını düşünerek kafalarında bir kredi tutarı belirlemesi ve doğru bir kredi hesaplama işlemi gerçekleştirmemesi sebebiyle kredi taksitlerini ödeyememesi ve buna bağlı olarak gecikme faizleri ile kredilerinin ödenemez bir hale gelmesi söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple kredi hesaplanırken her detayı göz önünde bulundurmak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz