Ana Sayfa İncelemeler Microsoft Phablet’in Bilgileri Sızdı

Microsoft Phablet’in Bilgileri Sızdı

Gelişen teknoloji hayatımıza birden fazla terim sokmaya başladı. Bunlar ihtiyaçlar ve kullanım biçimi gibi sebeplerle şekillenmektedir. Phablet terimi ise günümüzün olmazsa olmazı akıllı telefonlar ile iş ve eğlence için vazgeçilmez olan tabletlerin birleşiminden oluşmaktadır.

Teknoloji bir yandan küçülerek devam etse de kullanıcıların ihtiyaçları daha büyük ekranlar gerektirmektedir. İncelen cihazlar beraberinde daha üstün performansları getirmekte ve  üstün performansı tek hedef olarak görmektedir. Bunun yanında neredeyse aynı işlemleri yaptıran iki cihazın tek cihazda toplanması ve bazı uygulamalar ile bunun sağlanmasına üretici firmalar daha fazla cevapsız kalamadı.

Microsoft‘un RM-1062 kod adı ile sır gibi sakladığı ve muhtemel olarak Lumia 1330/1335 olarak piyasaya süreceği telefon tabletin bilgileri Facebook üzerinden Microsoft Endonezya hesabından açıklandı. Özellikleri arasında 5.7 inç ekran dikkatimizi çekmekte. Şahsen phablet ekranı olarak 7 inç altında tercih etmiyoruz. Kamera özellikleri olarak 5 MP ön ve 14 MP arka kamera bulunan cihazda rahatça selfie çekebilir veya arka kamerası sayesinde anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Ayrıca 1 GB Ram ve 32 GB depolama alanı ile gelecek cihazda Ram konusunda sıkıntılarla karşılaşır mıyız bilemiyoruz.

lumia

Ülkemizde pek alışık olmasak da yurt dışı cihazlarında bu durum uzun zamandır faaliyet göstermekte. Samsung, HTC gibi markaların bazı cihazları bu alanda yabancı ülkelerdeki kullanıcılara hizmet verse de ülkemizde nadir olarak bulunmaktaydı. Yavaş yavaş tüm firmaların bu sektöre yönelmesi ve sorunlara çözüm bulması ile tezgahlarda Phabletleri görebileceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz