Ana Sayfa İnternet Youtube Reklamlarını Engelleyebilirsiniz!

Youtube Reklamlarını Engelleyebilirsiniz!

Müzik dinlemek bir çok insanın hobisi ve hatta vazgeçilmezi diyebiliriz. İnternet üzerinden kolayca ulaşabildiğimiz müzik ve albümleri dinlerken servis sağlayıcılar bazen durumu işkenceye çevirebilmektedir.

Artık her şeyin sanal ortama taşınması ile bir çok sektörde faaliyetlerini internet üzerinden sürdürmektedir. Bunların başında ise müzik sektörü gelmektedir. Amatör ve profesyonel sanatçıların ve hatta yapımcıların bütün emeklerini internet üzerinde sergilemesi ile bu alanda hizmet veren web sitelerine de büyük bir ilgi oldu. Bu web sitelerinin en popülerleri arasında Youtube, Fizy ve Dailymotion gibi büyük yatırımlarla donatılmış platformlar bulunmaktadır.

Youtube, ülkemizde daha ” internet nedir ne değildir ? ” gibi sorular sorulurken var olan ve kotalı dönemlerde de hatırlayacağınız gibi korkulu rüyamız olan bir şirketti. İnternet devi olan Google tarafından satın alınmasının ardından popülerliğini ve kullanımını iyice arttıran platform son dönemde açık şekilde görülmektedir ki neredeyse piyasayı tamamen kendi elinde tutmaktadır. Rakiplerinin aksine kullanıcılar içinde istihdam alanı yaratan web site içerisinde sanatçılar ve yapım şirketleri arasında büyük bir rekabet içermektedir. Şirketlerin bu platformu tam anlamıyla para kaynağı olarak görmesi ise biz kullanıcılar tarafından büyük bir dezavantaja dönüşmektedir.

Bazı videolarda karşılaşılan reklam süreleri ve reklam sayısı müzik dinleme keyfini tam anlamıyla çileye çevirmektedir. Eğer sizlerde bu konuda bize katılıyorsanız lütfen yazıyı daha dikkatli okumaya başlayın.

streamus-app-600x369

Reklamlardan kullanıcıları kurtarmak için yapılan bir çok çalışma kendi reklam alanını yaratarak kendi çıkarlarını daha önde tutmayı başardılar. Bu başarı ise kullanıcıların o projeleri terketmesi ile proje açısından facia olarak sonuçlandı. Size bizzat kullandığımız ve olumlu görüşlerimizle sizlere sunmak istediğimiz eklentiyi tanıtmaktan gurur duyarız. Eklentinin adı Streamus, kendisi sadece bir eklenti olmakla birlikte oldukça kolay arayüz ve kullanıma sahip bir eklenti. Şuan için sadece Chrome üzerinde işlevselliğini sürdüren eklenti Youtube üzerindeki kolaylıkları da size sunuyor. İstediğiniz gibi playlist oluşturabilir, rastgele çalma özelliğini kullanabilir ve tüm bunlara reklamsız şekilde ulaşabilirsiniz. Reklamsız faaliyetini ne zamana kadar sürdürür tam olarak bilemiyoruz ama eklentiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Daha önce hiç araştırmamıştım böyle bir eklentiyi.Genelde youtube adresini kullandığım için çoğu zaman playlist yapıyoruz.Her şarkı bittikten sonra yaklaşık 30-40 saniyelik reklamlar hatta bazen 2 dakika gibi uzun süreleri olan reklamlar da denk geliyor.Bunları geçmek bazen gerçekten çok can sıkıyor.Özellikle pc başında olmadığımız zaman , oyun oynarken video çektiğimiz zaman bu reklamlar tam baş belası oluyor.Umarım yazıda da belirttiğiniz gibi bu eklenti faaliyetlerini reklamsız bir şekilde devam ettirirler.Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

  2. Youtube da herhangi bir müzik klibi ya da video izlemek herkesin hobilerinin başında geliyor. Ancak bu baş sıkıcı reklamlar bazen otomatik geçişlerde canımızı sıkıyor ve bu yüzden uzun reklamları izlemek zorunda kalıyoruz. Bir chrome kullanıcısı olarak önerinizi dikkate aldım ve Streamus eklentisini yükleyerek reklamlardan kurtuldum. Eğer sizde benim gibi sabırsız kullanıcılardasınız youtube için bu harikulade eklentiyi kurmalısınız

  3. Gerçekten ilk defa duyuyorum. Benim çok işime yarayacak gibi duruyor. Mesela uzun bir müzik açıyorum oyuna giriyorum oyun zaten tam ekran bir de reklam çıkıyor. Sinir oluyorum oyundan tamamen çıkıyorum sinirden bilgisayardan açıyorum.

  4. Youtube’dan müzik dinlemeyen yoktur sanırım, sürekli reklamlar ile karşılaşmaktan dolayı müzik zevkimin fazlası ile etkilendiğini belirtmek isterim. Siz ise bu yazınız ile gerçekten herkesin aradığı bir nimeti kullanıcılara sunmuşsunuz, teşekkürler!

  5. Önerdiğiniz bu eklenti gerçekten işe yarıyor fakat araştırmama rağmen mozilla firefox tarayıcısı için olan bir sürümünü bulamadım. Böyle eklentileri yapınca tüm platformlarda yapmak daha mantıklı oluyor, mesela eskiden ios’ta var andorid’e gelecek muhabbeti vardı, onun gibi birşey bu.

  6. Benim için en büyük çilelerden birisi haline geldi Youtube. Bir klip izlemek istiyorum açıyorum çat öncesinde reklam 10 sn bekle sonra skip’e bas ondan sonra klip anca açılıyor yani insanı bezdiriyor aslında reklamlar youtube bir alternatif olsa hemen ondan takip edeceğim o derece bunaldım birde ilgili ilgisiz saçma sapan videolar çıkıyor hayır anlamıyorum youtube filtre yapmıyor mu acaba bazen epey zamanımı çalıyor bu ilgisiz videolar bakalım birde sizin tavsiye ettiğiniz eklentiyi deneyeceğim teşekkür ederim bilgiler için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz