Ana Sayfa Oyun Mirror’s Edge Oyun Tanıtımı

Mirror’s Edge Oyun Tanıtımı

EA Digital Illusions CE ile geliştirilen, Electronic Arts tarafından yayımlanan farklı bir aksiyon–macera oyunu. 2008 yılı Kasım ayında Play Station 3 ve Xbox 360, 2009 yılı Ocak ayında Microsoft Windows için ve 2010 yılı Nisan ayında IOS için piyasaya çıktı.

Mirror’s Edge Oyunu heyecanlı ve karakterin gözü ile oynanan orijinal bir oyun. Her yaştan oyuncuları etkiliyor. Ana karakter olan Faith birinci şahıs olarak kontrol edilmekte. Diğer oyunlara göre farklılık yaratan diğer unsur ise karakterin bayan olması.

Oyunda ‘’Runner Vision’’ olarak adlandırılan sistem ile oyuncuya kolaylık sağlıyor. Bu şekilde kontroller basitleşmekte. Örneğin; ‘’aşağı’’ tuşuna basıldığında o anki durumuna göre kayabiliyor, yuvarlanabiliyor ya da çömelebiliyor. ‘’yukarı’’ tuşuna basıldığında yine o anki durumuna göre tırmanabiliyor, yukarı tutunabiliyor ya da zıplayabiliyor. Oyunda oyuncuya en yardımcı özelliklerinden diğeri ise zamanı yavaşlatabiliyor olmak. Bu sayede bir sonraki adım için plan yapılabiliyor ya da düşman ile karşı karşıya kaldıysa düşmanın yanına yavaş hareketler ile yaklaşarak daha kolay ve pratik bir şekilde savaşılabiliyor.

Oyunun başkahramanı Faith’in ailesi devleti protesto ederler ve bir gün sokakta tüm ailesi öldürülür. Faith’in amacı ise kız kardeşini kurtarmak.  Faith çok önemli veriler ve paketler taşıyan devamlı olarak polisler tarafından aranan bir kurye. Polislere yakalanmamak için gidebileceği tek yer ise çatılar. Polislerin izleme imkânı çok düşük olan tek yer binaların çatılarından yoluna devam etmekte. Silahların kendisini yavaşlatabileceğinden dolayı silah kullanmayı ikinci planda tutuyor.

Yakın dövüş de çok iyi olan Faith peşindekilerden kurtulmak için ustalığını gösteriyor. Oyunda gidilecek güzergâhlar kırmızı renk ile belirtilmekte olup bu oyunda hızlı ve seri bir şekilde ilerlemeyi sağlarken bazen de zorlu yollara girmenizi sağlayabiliyor. Bu da oyunda biraz özgün olmamız gerektiğini belirtiyor aslında.

mirror's edge oyun incelemesi

Çünkü hiçbir zaman tek çıkış yok. Fakat düşmanlar denk geldiğinde ise kaçış için çok fazla seçenek yok aslında. Bir düşman denk geliyor ise yanına gidip birebir dövüşebiliyorsun fakat can olarak çok fazla limit yok diyebiliriz. Tabi bunları yaşarken birebir karakter gözünden oynadığınızdan çok gerçekçi ve bir o kadarda baş döndürücü.

Heyecanlandıran, merak uyandıran, sürükleyici ve oyuncuyu başından kaldırmayacak bir oyun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz