Ana Sayfa Android OPPO, Yeni Nesil Katlanabilir Amiral Gemisi Akıllı Telefon Serisini Tanıttı

OPPO, Yeni Nesil Katlanabilir Amiral Gemisi Akıllı Telefon Serisini Tanıttı

OPPO, Yeni Nesil Katlanabilir Amiral Gemisi Akıllı Telefon Serisini Tanıttı

OPPO bugün katlanabilir amiral gemisi akıllı telefon serisinin ikinci neslini piyasaya sürdü – şirketin ilk katlanabilir telefonu OPPO Find N’nin halefi olan OPPO Find N2; ve ilk flip tarzı akıllı telefonu OPPO Find N2 Flip. Find N serisindeki en yeni cihazlar, ince ve hafif bir el hissi, neredeyse görünmez kıvrım ve sektör lideri performans ile katlanabilir akıllı telefon deneyiminin sınırlarını zorluyor. Her iki akıllı telefon da INNO Day 2022’de tanıtılmasının ardından Çin pazarında piyasaya sürülecek ve Find N2 Flip, OPPO’nun gelecek yıl küresel pazarlarda piyasaya sürülecek ilk yeni form faktörlü cihazı olacak.

OPPO Yurt Dışı Satış ve Servisler Başkanı Billy Zhang, “Katlanabilir akıllı telefonlar, OPPO’nun en önemli ürün stratejilerinden biri. Find N2 ve ilk flip tarzı cihazımız Find N2 Flip ile OPPO, akıllı telefon pazarının büyüyen bu segmentinde kendinden emin bir şekilde rekabet ediyor. Katlanabilir ürünlere yatırım yapmaya devam edeceğiz ve onları dünya çapında daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz.”

Şirketin ilk çevirme tarzı katlanabilir akıllı telefonu OPPO Find N2 Flip ile OPPO, piyasadaki en popüler katlama cihazı stili için geliştirilmiş bir çözüm sunuyor. Üç yıllık geliştirmenin ardından Find N2 Flip, önceki kapaklı telefonların pek çok sıkıntılı noktasını çözüyor:

  • Herhangi bir kapaklı telefondaki en büyük kapak ekranı, aynı anda altı adede kadar bildirimi görüntülemek ve amiral gemisi seviyesindeki kamera sistemi tarafından çekilen fotoğrafları daha kolay önizlemek gibi kritik günlük görevleri gerçekleştirmek için daha işlevsel bir portre ekranıyla kullanıcı deneyimini geliştiriyor .
  • 4300 mAh pili ve geliştirilmiş güç tüketimi için özel MediaTek Dimensity 9000+ yonga seti sayesinde tüm gün pil ömrüne sahip ilk flip-tarzı katlanabilir akıllı telefon .
  • Geliştirilmiş su damlası tasarımına sahip ikinci nesil Flexion Menteşe, dahili ekrana neredeyse görünmez bir kıvrım veriyor.

 

Bugün Çin’de piyasaya sürüldükten sonra OPPO, Find N2 Flip’i resmi olarak önümüzdeki yılın başlarında çoğu Avrupa ülkesi de dahil olmak üzere küresel pazarlara getirecek. Cihazın global versiyonu hakkında daha fazla detay o zaman yayınlanacak.

 

OPPO Find N2 – Sektörün En Hafif Yatay Katlanan Telefonu

OPPO Find N2, OPPO’nun geçen yılki INNO Day etkinliğinde piyasaya sürülen katlanabilir akıllı telefon Find N’deki çığır açan yaklaşımının halefi. Sadece 233g ağırlığındaki yeni Find N2’nin siyah vegan deri versiyonu, sektördeki en hafif yatay olarak katlanabilir akıllı telefon, hatta bazı geleneksel amiral gemisi telefonlardan bile daha hafif. Find N2 ayrıca çok incedir ve kapalıyken yalnızca 14,6 mm’dir. Orijinal Find N’den miras kalan iç ekranın benzersiz yatay oranı ve tam boyutlu dış ekranla birlikte OPPO Find N2, günlük kullanım için pratik ve sezgisel bir deneyim sunuyor.

Bu inanılmaz derecede hafif tasarım, OPPO’nun mühendislik mükemmelliğine olan bağlılığı sayesinde mümkün olmuştur. OPPO, birinci nesil Esnek Menteşeyi temel alarak Find N2 için daha küçük, daha ince ve daha sağlam bir menteşe sistemi yarattı. İkinci nesil Esnek Menteşe, havacılık endüstrisinde kullanılan karbon elyafı ve yüksek mukavemetli alaşım dahil olmak üzere endüstri lideri malzemeleri kullanır ve önceki nesle göre 36 daha az olan 100 bileşenden yapılmıştır. Ekrandaki ve iç yapıdaki optimizasyonlarla birlikte Find N2’nin ağırlığı, kaliteden ödün vermeden orijinal Find N’ye kıyasla 42g önemli ölçüde azaltıldı.

İkinci nesil Flexion Menteşenin geliştirilmiş yapısı, önceki Find N’ye kıyasla daha az görünmez bir katlanma sağlar. Find N2’nin iç ekranının ortasındaki kat, daha sürükleyici bir iş ve eğlence deneyimi için %67 daha dardır. Geliştirilmiş menteşe, cihaz kapalıyken Find N2’ye boşluk bırakmıyor.

görüntüler 

Find N2’nin iç ekranına karbon fiber de dahil edilmiştir, bu da ağırlığı daha da azaltırken daha da güçlü hale getirir. Find N2 400.000 kata kadar katlanabilirken, TUV laboratuvar testlerine göre hala iyi çalışıyor.

Find N2’nin hem dış hem de iç ekranı 120 Hz yenileme hızına sahiptir. Her iki ekrandaki renk sıcaklığı sensörleri, görsellerin ortam ortamını nüans ve hassasiyetle yansıtacak şekilde ayarlanmasını sağlar.

7,1 inçlik iç ekran, 1550 nit maksimum parlaklığa ulaşabilir ve gelişmiş sürükleyici bir geniş ekran deneyimi için dış mekan görünürlüğünü iyileştirmek üzere yansıma önleyici bir filmle birlikte gelir. Bu arada, 5,54 inçlik dış ekran 1350 nit maksimum parlaklığa ulaşabiliyor ve geliştirilmiş ikinci nesil Flexion Hinge sayesinde dış ekranın çerçevesi orijinal Find N’ye kıyasla %47 oranında küçültülmüş.

Yaratıcılık için Endüstri Lideri Performans ve Çok Yönlü Kamera

Snapdragon 8+ Gen 1 mobil platformu, yüksek 5G hızları, büyük bir 4520mAh pil ve 67W SUPERVOOC ile Find N2, mevcut en güçlü ve en hızlı şarj olan katlanabilir akıllı telefonlardan biridir.

Find N2 ayrıca Hasselblad ayarı ve OPPO’nun güçlü MariSilicon X özel görüntüleme NPU’su ile yepyeni bir üçlü kamera sistemi ve ayrıca çok yönlü çekim deneyimleri ve stüdyo sınıfı özçekimler için FlexForm yakalama ile birlikte geliyor.

Sony IMX890 amiral gemisi sensörlü 50MP ana kamera, makro olarak da kullanılabilen 48MP ultra geniş kamera ve daha iyi portreler ve yakınlaştırma için gürültüyü azaltan 32MP RGBW 2x telefoto kamera içeriyor.

Katlanabilir Form Faktörü için Özelleştirilmiş ColorOS Özellikleri

OPPO Find N2, büyük ekranda optimize edilmiş bir yazılım deneyimi için Android 13’ün en iyilerini entegre eden ColorOS 13 tabanlı özelleştirilmiş katlanabilir yazılım çalıştırıyor.

OPPO, geçen yıl Find N’de tanıtılan ikonik iki parmakla bölünmüş ekran hareketi de dahil olmak üzere bölünmüş ekran deneyimini daha da geliştirdi. 7,1 inçlik iç ekranın ortasından iki parmakla hızlıca ve kolayca kaydırmak, geniş ekranın tüm avantajlarından yararlanan bölünmüş ekran görünümünü etkinleştirir.

Bölünmüş ekran görünümündeyken, uygulamalarınızdan birinin veya her ikisinin ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz. Sol veya sağ tarafta üç parmakla basit bir şekilde aşağı kaydırma, o uygulamanın ekran görüntüsünü alırken, ortadan aşağı doğru üç parmakla kaydırma tüm bölünmüş ekran görünümünü yakalar.

OPPO, FlexForm modundan en iyi şekilde yararlanmak amacıyla Find N2 için FlexForm Alanı da oluşturdu. Son kullandığınız uygulamaları, filmleri ve müzikleri görebileceğiniz FlexForm Alanına girmek için cihazı bir saniye esnetmeniz yeterlidir. Find N2, örneğin üst ekranda film izlerken alt ekranı trackpad olarak kullanabileceğiniz mini bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor.

Bulunabilirlik ve Fiyat

Fiyatlandırma, bulunabilirlik ve Find N2 Flip’in küresel sürümü hakkında daha fazla ayrıntı daha sonraki bir tarihte sunulacaktır.

https://htmlpreview.github.io/?https://www.teknoplato.com/oppo-yeni-nesil-katlanabilir-amiral-gemisi-akilli-telefon-serisini-tanitti.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz