Ana Sayfa İncelemeler Photoshop’a Alternatif Uygulamalar

Photoshop’a Alternatif Uygulamalar

Photoshop’a alternatif olabilecek 5 uygulama

Pixelmator

Pixelmator

Sadece IOS işletim sistemli, MAC bilgisayarlarda çalışan Pixelmator direkt olarak Photoshop alternatifi olamasa da, son güncellemeleri ile bu unvana biraz daha yaklaşmış gözüküyor. Bu özellikler Photoshop’a alternatif arayan amatör dizaynırlar, çok düşük bir ücret karşılığında kullanması son derece kolay olan bu uygulamayı edinebilirler.
Yeni güncellemesi ile birlikte Pixelmator birçok kullanım dokümanına sahiptir, yani kullanırken hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz.

Paint.NET

Paint.NET

Eğer işletim sisteminiz Windows ise ve gerçekten sağlam bir Photoshop alternatifi istiyorsanız Paint.NET’i denemeniz gerekir.
Windows bilgisayarlarınızda hali hazırda yüklü olarak gelen Paint’in güçlendirilmiş bir versiyonu olan Paint.NET, fotoğraf düzenleme ve oluşturma işlemlerini kolaylaştırmak için tamamen ücretsiz olarak tasarlandı.
Her ne kadar GIMP’in çok çeşitli fotoğraf düzenleme araçlarını barındırmasa da öğrenmesi yukarıda listelenen uygulamalardan çok daha kolay. Zaten ara yüzüne alışkın olduğunuz bu uygulamayı rahatlıkla ve dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz.

Serif PhotoPlus

Serif PhotoPlus kullanın

Serif PhotoPlus tüm dünyada sahip olduğu on binlerce kullanıcısı ile 4 yıldan uzun bir süredir hizmet veren bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Eğer Photoshop karşısında kolay kullanıma sahip ve güçlü bir uygulama arıyorsanız Serif PhotoPlus’ı gözden geçirmelisiniz.
İster fotoğraf dizayn konusunda yeni olun, isterseniz de deneyimli bir dizaynır olun Serif PhotoPlus bulabileceğiniz en iyi destek sistemini sizlere sunmaktadır. Üstelik sadece yazılı dokümanlar ile değil, açıklayıcı uygulama videoları ile hiçbir hataya meydan bırakmadan.
Diğer kullanıcılar ile tartışabilecek ve sorularınıza yanıt alabilecek olduğunuz, sürekli aktif bir kullanıcı forumu da bulunmakta.
Sadece Windows işletim sisteminde çalışan bu uygulamayı 89.99 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Ayrıca RAW dosyalarınızı da düzenlemenize imkan vermektedir

Corel PaintShop Pro X6

Corel PaintShop Pro X6  incelemesi

PaintShop Pro da bir diğer benzer uygulaması olan Serif PhotoPlus gibi uzun yıllardır amatör fotoğraf dizaynırlarına profesyonel hizmetler vermektedir. Tamamen yeni kullanıcılar için tasarlanmış olan akıllı ara yüzü uygulamayı kullanırken en büyük yardımcınız olacaktır. Yeni sürümde yayınlanmış olan otomatik seçim gibi harika özellikleri sayesinde tüm görsellerinize hızlı ve kolay bir şekilde filtreler ekleyebilir ya da farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Akıllı Seçim Fırçası özelliği ise yapacak olduğunuz işlemleri siz tıklamadan önce size açıkamaktadır.
Eğer sürekli olarak düzenlemeniz gereken yüzlerce görsel varsa bu uygulamayı 69.99 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Çünkü PaintShop Pro bir önceki yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydetmekte ve yeni görselinize uygulamakta, bu da işinize inanılmaz hız ve de kolaylık kazandırmakta. Üstelik sunmuş olduğu yüzlerce filtre ve eklenti ile de farklı hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymayacaksınız.

Adobe Photoshop Elements 12

Adobe Photoshop Elements 12  inceleemsi

Adobe Photoshop Elements 12 bilmiş olduğunuz Adobe Photoshop değil..
Fakat birçok dizaynır Photoshop’ta bulmuş olduğu her şeyi Elements’te de bulacaktır.
Evet, her ne kadar bilinen standart Photoshop’un bir model düşüğü olsa da, diğerine göre inanılmaz ölçülerde kolaylaştırılmış ve güçlendirilmiş durumda. Eğer kişisel fotoğraflarınızı düzenlemek ya da sosyal hesaplarınızı yeni görseller oluşturmak istiyorsanız Elements sizin için harika bir seçim olacaktır.
Sadece Windows ve OS X işletim sistemlerinde çalışan bu güçlü Adobe uygulamasına sahip olabilmek için 69.99 $ ödemeniz gerekmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz