Ana Sayfa Donanım Tunçmatik Enerji İle PC Koruma

Tunçmatik Enerji İle PC Koruma

Mobil cihazlardaki şarj işlemlerinden ve cihazlarından tanıyacağınız Tuncmatik şimdi ise ürün gamını genişleterek enerji koruma prizlerine el atıyor.

Bilgisayarınız şebeke geriliminin düzensizliğinden dolayı bozulmalar yada devre yanıklarına neden olabilir. İlk olarak grafik kartınız yada işlemciniz zarar görür. Çünkü elektrik güç kaynağından sonra oraya uğramaktadır.

Teknoloji mi? Doğru Adrestesiniz

Güç kaynağında her türlü AC gerilim DC gerileme dönüştüğü için kesintiler direk yansıtılacaktır. Şimdi ise enerji koruma prizleri genel olarak laptop adaptörleri ile karşımıza çıkan Tuncmatik şimdiki ürünü ise UPS ile tabir ettiğimiz Türkçe karşıtı kesintisiz güç kaynağı olarak adlandırılan bir  cihaz ile karşımızdadır.

Şimdi inceleyeceğimiz Tuncmatik Lite II 1000VA bu ürünlerden birisidir.650W güce sahip olan bu cihaz dört adet bilgisayara aynı anda enerji sunabiliyor.Üzerinde sadece dört priz bulunuyor.

İsterseniz uzatma kabloluları ile çok sayıda priz elde edersiniz. Fakat içerisinde bulunan trafolardan dolayı cihaz kendini aşırı yüklenmeden kapatabilir. En sağlıklısı en fazla beş adet cihazdır. Cihaz fabrika çıkışı geldiğinde size şarjlı olarak gelmektedir. Fakat şarjımı bitirdiğinizde yaklaşık 220W standart bir ev prizinde 4 ila 6 saat arası bir şarj olma süresi vardır ve Beklemeniz gerekmektedir.

Ancak elektrik kesintilerinde ise 10 ila 15 dakika arası tam güçte bir performans sunabilir. Yani iki bilgisayar bir yazısı makinesini 10 dakika mükemmel bir enerji sağlayabilir.

Fakat küçük bir tek bilgisayara 25 dakikaya kadar enerji sağlayabilir. Çok kullanışlı bir cihazdır. İsterseniz iş yerinizde yada sahada telefon şarjı olarak ta yada matkap için kolaylıkla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz