Ana Sayfa Donanım Power Bank ( Güç Bankası )

Power Bank ( Güç Bankası )

Power bank, teknoloji dünyasının sorunu olan ve büyük eksikliği hissedilen şarj sorununa çözü olarak geliştirilen taşınabilir şarj cihazlarıdır. Cep telefonu bataryası mantığıyla çalışan power bank, istediğiniz zaman, yürürken çalışırken cebinizden çıkararak cep telefonunuzu, tablet bilgisayarınızı şarj edebileceğiniz bir harici batarya yada yedek bataryadır.

Üreticileri tarafından en düşük olarak bir cep telefonu bataryası şarj edebilecek kapasite olan 1200 mah olarak üretilen ve en fazla da bir cep telefonunu 5 kez şarj edilebilmesini sağlayan 11000 mah kapasitede tasarlanmıştır.

Taşınabilir şarj cihazı olan power bank, cep telefonlarımızı, tablet bilgisayarlarımızı gün içinde şarj etmek zorunda kaldığımızdan yanımızdan ayıramadığımız bir aksesuar olmuştur. Gerektiği durumlarda şarj kablosunu takarak cep telefonunu şarj ettiğimiz power bank seçimi yaparken batarya kapasitesi hesabı yapmamız gereklidir. Örnek olarak bir telefon ve bir tablet bilgisayarımız var. Telefon bataryası ortalama 1500 mah, tabletimizin bataryası 2000 mah dir. Toplamda 3500 mah bir power banka ihtiyacımız var. Eğer gün içinde bir kez şarj etmemiz gerekiyorsa 3500 mah bir power bank işimizi görebilir. Ancak telefonu yada tableti iki kez şarj etmemiz gerekirse 5000 mah bir taşınabilir bir şarj aleti işimizi görecektir.

Ayrıca alacağımız power bankın 2 adet usb girişi olması ve kendisi şarj olurken cep telefonu yada tablet şarj edebilme özelliği olan power banklar tercih edilmelidir. Böylece şarj sürelerinden tasarruf etmiş oluruz.

Taşınabilir şarj cihazları boyutları ve kullanım kolaylıkları ile artık yanımızdan ayırmayacağımız, gün içinde şarjım akşama kadar yetecek mi sorusunu düşünmemizi engelleyen taşınabilir cihazlar olarak hayatımızda yer edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz