Ana Sayfa Donanım Profesyonel Tasarımcılar İçin 5 iPhone Uygulaması

Profesyonel Tasarımcılar İçin 5 iPhone Uygulaması

Profesyonel tasarımcılar İçin Mobil uygulamalar

Akıllı telefon ve tabletlerimizin bizlere sunmuş olduğu en harika şeylerden birisi de hayatımızı her alanda kolaylaştırmasıdır. Mobil uygulamalar ile sağlık problemlerinizi görüntüleyebilir, bireysel finans yönetiminizi gerçekleştirebilir, oyunlar oynayabilir ve hatta eğitim görebilirsiniz. Bu nedenle benzer uygulamaları profesyonel tasarım hayatınızda da kullanabilecek olmanıza şaşmamalısınız.
Apple Store’da zaten tasarım ve düzenleme için birçok uygulama olmasına rağmen, içlerinden bazıları efsane derecede aralarından sıyrılır. Bu uygulamalar sayesinde tüm fotoğraf ve video düzenlemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Yetenek düzeyiniz her ne olursa olsun aşağıdaki 5 uygulama sayesinde zaman kaybından kurtulabilirsiniz.

FilMic Pro

filmic-pro

FilMic Pro, iPhone’lardan profesyonel ve yüksek kalitede video çekmenin anahtarıdır. Eğer kaliteli video çekme ihtiyacınız var ise pozlama ve odak kontrolüne son derece dikkat etmelisiniz. Maalesef iPhone’un standart kamerası ve özellikleri bu kontrollerin birçoğuna izin vermez.
FilMic Pro, video düzenleme alanındaki boşluğu doldurmaktadır. Uygulama sayesinde film içerisindeki odak noktalarını ayarlayabilir, pozlama ve beyaz dengesini kontrol edebilirisiniz.
Videolar üzerinde tam bulanıklık kontrolüne izin veren FilMic Pro seviyesi ne olursa olsun her dizaynırın favorisi olacaktır.

Blux

blux

Dekoratif dizayn edilmiş fotoğraflar oluşturabilmenizi sağlayan en güçlü iPhone düzenleme uygulamalarından birisidir, üstelik en düşük fotoğraf çekme bilgisiyle…
Blux, ortama ve cihazınızın ayarlarına göre otomatikman nasıl bir çekim yapması gerektiğini belirler ve ardından çekim yapar. Üstelik ücretsiz olarak sunduğu hava durumu bilgilerine göre fotoğraf ayarlarını o güne özel oluşturabilirsiniz.

Sum05

sum05

Sum05 başlangıç ve orta seviyedeki tasarımcılar için yayınlanmış, son derece kolay kullanıma sahip bir uygulamadır. Kullanabilmek için çok az teknik bilgi gerektirmesine rağmen, emin olun ki sonuçlar bir profesyonelin elinden çıkmış gibi olacaktır.
Uygulama sayesinde fotoğraflarınızın yönünü değiştirmek, yeni renk filtreleri ve vuruşlar eklemek gibi birçok eğlenceli özelliği rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Layers

layers

Layers, kullanabilecek olduğunuz en etkili eskiz oluşturma ve çizim uygulamalarından birisidir. Yeteneklerine göre çok ucuz (5$) olan fiyatı ile kolaylıkla edinebilirsiniz.
Katman anlamına gelen isminden de anlaşıldığı gibi, uygulama sayesinde çeşitli katmanlar oluşturarak çizimlerinizi maksimum profesyonelliğe taşıyabilirsiniz. Bu sayede fotoğraflarınızın ister bütününü isterseniz de bir parçasını saydamlık, yön, boyut ve renkler ile değiştirebilirsiniz.
Kullanabilmek için layer mantığını bilmeniz gereken bu uygulama ile çizimlerinizi bölme ve daha efektif bir şekle sokma şansınız var. Üstelik sunduğu fırça ve silgi boyutları ile işiniz çok daha kolaylaşıyor.
Benzerlerinin aksine bu uygulamanın sunduğu bir diğer harika özellik ise gölge aracıdır. Bu araç ile üzerinde çalıştığınız nesne her ne olursa olsun gölge eklemeleri ile daha profesyonel sonuçlar oluşturabilirsiniz.

Adobe Kuler

adobe-kuler

Her tasarımcının telefonunda olması gereken ücretsiz dizayn uygulamalarından birisi. Adobe Kuler, fotoğrafınız üzerinde kolayca ve hızlıca renk paletleri oluşturabilirsiniz.
Uygulama, fotoğrafınız üzerinde 5 ana nokta tanımlar ve ardından bu noktalar baz alınarak renk değişikliği yapmanız sağlanır. Özellikle Flickr, Instagram ve Tumblr gibi platformlarda paylaşılacak olan fotoğraflarınız Kuler ile çok daha zengin bir hale getirebilirsiniz.

İPhone İçin Tasarım Uygulamaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz