Ana Sayfa Mobil Animasyon Oluşturma Uygulaması

Animasyon Oluşturma Uygulaması

Prezi bilindiği üzere online sunum yapmaya yarayan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan bir yazılım. Günümüzde neredeyse her şeyin mobil platformlara dönüşmesi sebebiyle sunum yapmak, video düzenlemek ve resimlere hareket katma gibi çalışmalarda mobil cihazlar üzerinden yapılmaya çalışılmaktadır.

Mobil cihazların bu derece yaygınlaşması ve sürekli yeni isteklerin artması ile şirketlerde yazılımlarına farklı anlamlar katmaya başlamakta. İşletim sistemlerinin geliştirilebilir yapısı ve mobil aygıtların gelişerek devam etmesi ile kullanıcılar telefon ve tabletlerini iş bilgisayarı gibi kullanmaya başladı. İş ve eğlence amaçlı kullanılan telefonlara uygulamalar ile çeşitli özellikler eklenmekte. Yaratıcı fotoğraf filtreleri, çeşitli video efektleri ve ses üzerinde oynama yapılmasına imkan veren uygulamaların bu güne kadar yetersiz kaldığı tek nokta animasyon konusundaydı.

Prezi, geliştirdiği Nutsell uygulaması ile sektördeki bu boşluğu hoş bir şekilde doldurmaya çalışmakta. Çekilen 3 adet fotoğrafın uygulama içerisindeki yardımcı araçlar ile düzenlenmesi ile hoş ve eğlenceli animasyonlar üretebilirsiniz. Şu an sadece iOS işletim sisteminde varlık gösteren uygulama bünyesinde bulundurduğu grafikler ve metin stilleri ile kullanıcıya istediği şekilde hareketli görüntü yapma imkanı vermektedir. Kullanım olarak kolay bir arayüz sunan Nutsell ile yapılan animasyonları sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınız ve takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Şirket yetkilisi Adam Somlai-Fischer, uygulamanın çıkış noktasının yine kullanıcılar olduğu ifade ederek kullanıcılardan ilham aldıklarını açıkladı.

prezi-nutshell

Prezi‘nin bu hamlesine dev şirketlerden ne zaman cevap geleceği bilinmez elbette fakat Microsoft, Prezi’ye benzer bir proje olarak Sway‘ı duyurmuştu. Yaptığı yenilik ile yeni bir akım başlatması muhtemel olan yazılım şirketine diğer şirketlerden gelecek cevap ise yine biz kullanıcıların lehine olacağı için sektör üzerindeki rekabeti desteklediğimizi de söylemek isteriz. Nitekim yakın zamanda bolca sinematik animasyonlardan oluşan paylaşımlara sıkça şahit olabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz