Ana Sayfa Teknoloji Sağlıklı Yaşama Destek Uygulamalar

Sağlıklı Yaşama Destek Uygulamalar

Sağlıklı bir yaşam için 10 mobil uygulama

Eğer siz de sürekli olarak kendinize sağlıklı bir yaşam sözü veriyorsanız fakat egzersiz ve sporlarınıza nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, şanslınız ki, artık yardımınıza bilgisayarlarınız ve telefonlarınız yetişecek.
İşletim sisteminiz her ne olursa olsun, aşağıdaki uygulamalar herkese hareketli bir yaşam verebilir.

Egzersiz zamanı izleme uygulamaları

egzersiz izleme

1. Power 20: Her gün, kişiye göre yirmi dakikalık bir egzersiz programı sunan bu uygulama tüm spor ve egzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Sadece Web ve de IOS için kullanılabilir durumda olan power 20’yi yaklaşık 3 dolar karşılığında edinebilir, tüm öğretici ve uygulamalı videolarından yararlanabilirsiniz.

2. Tabata Trainer: Sadece egzersiz önerileri vermeyen, aynı zamanda günlük hareketlerinizi de takip eden bu uygulama sayesinde spora uzun vakitler ayırmadan, sadece iş molalarınızda bile 4 dakikalık bir çalışma ile sağlıklı kalabilmeniz mümkün. Her kişiye uygun olan sesli ve videolu egzersizleri ile IOS cihazınızda kullanmanın bedeli 2 dolar.

3. Seconds Pro: Bu uygulama basit egzersiz periyotlarınız için zaman tutar. iPod cihazlarınız ile kolayca entegre olabildiği için de siz spor yaparken, en sevdiğiniz parçaları size otomatik olarak çalar. Sadece IOS için mevcut olan Seconds Pro, 5 dolar değerinde.

4. SworkIt Pro: Eğer hedefiniz sadece basit bir egzersiz ve spor değilse, vücudunuzun çeşitli yerlerinde, bölgesel olarak kas çalışıyorsanız SworkIt Pro sizin için daha uygun olabilir. Çeşitli vücut özelliklerinizi değerlendirerek yağ oranınızı hesaplayan ve size özel çizelgeler oluştur bu uygulamayı, sunmuş olduğu 12 farklı egzersiz çeşidi ile kullanmanız çok kolay. Üstelik 1 dolar karşılığında Android ve IOS için kullanılabilir.

Fitness ve dayanıklılık uygulamaları

Fitness ve dayanıklılık uygulamaları

5. Gain Fitness: Sahip olduğu 1200’den fazla fitness hareketi ile en kapsamlı uygulamalardan birisidir. Üstelik, çalışmalarınızı HD seviyedeki görseller ve de videolar ile destekler. Eğer belli bir spor amacınız var ise bunu en kolay Gain Fitness uygulaması ile takip edebilir ve sizin için oluşturduğu egzersiz rutinleri ile rahatça ulaşabilirsiniz. Üstelik IOS cihazlar için şaşırtıcı olarak tamamen ücretsiz.

6. Fitness Fast: Bu akıllı spor uygulaması sayesinde hedeflediğiniz vücuda ulaşabilmek için isterseniz kendi çalışmalarınızı oluşturursunuz, isterseniz de hazır olanlardan sizin için uygun olan birisini seçersiniz. Yaktığınız kalori, verdiğiniz kilo ve kazandığınız kaslar gibi son derece detaylı grafiklere sahip olan Fitness Fast ile, her aşamada kendi fotoğrafınızı çekip, ilerleme seviyenizi de izleyebiliyorsunuz. Sadece IOS cihazlar için bir dolar karşılığında edinebilmeniz mümkün.

7. Cody: Diğerlerinden biraz farklı olan bu ücretsiz IOS spor uygulaması ile sizin gibi fitness yapan diğer kişilere ulaşabilir, onlarla beraber çalışmalar yürütebilir ve onlardan çeşitli şeyler öğrenebilirsiniz. Yani tamamen online olarak yeni spor arkadaşları edinin ve onların çalışmalarını ücretsiz olarak takip edin.

8. Calculator: Spor uygulamalarının içerisine neden bir sigorta uygulaması eklediğimizi merak edebilirsiniz. Sizler için ücretsiz sağlık sigortası oranlarını hesaplayan bu uygulama sayesinde, eğer başınıza herhangi bir yaralanma ya da sakatlanma gelirse, bu istenmeyen durumu çok daha kolay atlatabilirsiniz.

9. FitStar: IOS için ücretsiz olan bu uygulama ile NFL Fitness starlarından birisi olan Tony Gonzalez ile birlikte çalışma imkanı buluyorsunuz. Fitness ve Yoga uzmanı olan bu kişi ile egzersiz ve spor hedeflerinize kolayca erişebilmeniz mümkün.

Koşu ve Kardio Uygulamaları

Koşu ve Kardio Uygulamaları

10. Spring: Gündelik koşu çalışmalarınıza neden bir parça daha eğlence eklemeyesiniz? Bu uygulama otomatik olarak koşu ritminizi hesaplar ve o anki durumunuza uygun harekette parçalar çalar. IOS için tamamen ücretsiz olan Spring ile zaman ve kalori takibinizi de yapabilir, koşu yönünüzü GPS ile hesaplayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz