Ana Sayfa Mobil Samsung Z2 ile Kullanıcıları Tizen İşletim Sistemiyle Tanıştıracak

Samsung Z2 ile Kullanıcıları Tizen İşletim Sistemiyle Tanıştıracak

İlk olarak 5 Ocak 2012’ de yayınlanan Linuks IS ailesinin üyesi, Çoklu dil seçeneği ile de dikkat çeken işletim sistemi Tizen, teknoloji dünyasına hareketlilik getiriyor. Tizen’ in şirket ve geliştiricileri arasında İntel ile birlite bulunan Samsung, NX300’ de ilk kez kullandığı Tizen ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Androis ya da IOS’ a rakip olarak gösterilen Tizen, Samsung’ un iddialı yeni modeli Z2 ile kullanıcılarla buluşacak. Açık kaynaklı işletim sistemi Tizen’ in Samsung tarafından yeni modelinde tercih etmesi, Android ile yolları ayıracağı anlamına da gelmiyor. Yapılan yorumlar ve teknoloji dünyasından haberler Samsung’ un Galaxy modellerinde öne çıkardığı Android ile birlikte kimi modellerinde de Tizen’ i tercih edeceği anlaşılıyor.

Samsung-Z2-2

Samsung’ un yeni modeli Z2’ nin Tizen işletim sistemiyle geleceği dışında şimdilik alınan haberler, modelin 4,8 inç 720p HD’ lik ekrana ve 2600mAh ile güçlü bir bataryaya sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca Tizenli Z2’ nin orta seviye ailesinden bir model olması da beklentiler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz