Ana Sayfa Teknoloji SanDisk’ten Rekor MicroSD Kart

SanDisk’ten Rekor MicroSD Kart

Gelişen teknoloji beraberinde bir takım sorunları da getirmektedir. Son model telefonlara baktığımızda çözünürlük ve kalitenin artması ile daha fazla yer kaplayan fotoğraflar, yüksek boyutlu uygulamalar gibi birçok faktör depolama alanını işgal etmekte ve bir süre sonra microSD kartlar yeterli gelmemektedir.

Depolama teknolojisinde önemli bir isim olan SanDisk, kullanıcıların depolama sorununu baz alarak bu alandaki tüm sorunlarla başa çıkacak MicroSD projesini duyurdu. En yüksek 128 GB olan SD kartların yeni bir sürümü olarak 200 GB SD kart tanıtımı yapan firma depolama konusunda liderliği elinde bulunduracak gibi görünmekte.

SD kartlarda kartın kaç GB alanı olduğundan çok yazma ve okuma hızının ne olduğunun bilgisini de ayrıca unutmamak gerek. Bu bilgi doğrultusunda SanDisk tanıttığı kartın yazma hızının saniyede 90 MB olduğunu açıkladı. Peki bu ne demek oluyor ? Ortalama bir fotoğraf boyutunu baz aldığımız takdirde dakikada 1000 fotoğraftan fazlasını transfer edebilirsiniz. Aynı şekilde kullanıldığı cihazında hızlanacağını belirtmek isteriz.

Şu an için 200 GB’lık SanDisk MicroSD kartların ne zaman çıkacağı ve fiyatı konusunda kesin bilgiler bulunmazken fiyat tahmini yapacak olursak ilk çıktığı zamanlarda pahalı olacağına kesin gözle bakmaktayız. Bir diğer durum ise bu kartların hangi cihazlarda kullanılabileceği. Orta segment cihazlara sahip olan kullanıcılar için biraz hayal ürünü olan bu kartlar daha çok yüksek seviye cihazlarda kullanılabilecektir. Yeni çıkan ve hatta tanıtımı yapılıp daha satışa çıkmayan telefonlara baktığımızda ise en yüksek 128 GB MicroSD kart desteği verdiklerini de belirtelim. Bu durum ise henüz o kartın kullanılabileceği bir cihazın olmaması demek olmakta.

sandisk

Kartın çıkması ve kullanılması halinde olacaklar bahsedecek olursak, cihazlarınızı daha özgür ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Fotoğraf, film, müzik ve video gibi dosyalarınızı hafıza dolması halinde silmek zorunda kalmayacaksınız. En önemlisi büyük boyutlu dosya transferleri sırasında saniyede 90 MB yazma hızı sayesinde işlerinizi daha hızlı halledebileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz