Ana Sayfa İnternet Upload Sınırı Kaldırılacak!

Upload Sınırı Kaldırılacak!

Mobil Dünya Kongresi yani kısa adıyla MWC olarak bilinen ve teknoloji alanında devrim üstüne devrim yaşadığımız bu günlerde bir güzel haberde Türkiye için geldi.

Türkiye’ye telekomünikasyon hizmeti veren ve internetin kaderini ellerinde bulunduran şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 6 ay içerisinde upload sınırının kalkacağı söylendi. Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca Barcelona’da katıldığı konferansta mevcut durumdaki 1-2 Megabit upload sınırırın 6 aylık süre diliminde tamamen kaldırılacağını ve sınırsız olacağını belirtti.

Diğer bir açıklama olarak bulut depolama sisteminden bahseden yönetici Mehmet Ali Akarca, tüm dünyayı kasıp kavuran bu teknolojiye ayak uyduracaklarını ve ellerinden gelen desteği vereceklerini belirtti. İnternet üzerindeki upload hızında bulunan sınırlandırılmanın kaldırılması ile kullanıcılar rahat bir şekilde bulut depolama hizmetinden faydalanabilecek ve kullanım sırasında en yüksek hıza ulaşabilecekler. Türk Telekom tarafından bir sınır olmayacağı için hız yavaşlatıcı tek sebep ise internet bağlantı hızı ve lokasyon faktörünü söyleyebiliriz.

Hali hazırda neredeyse dünya üzerinde en pahalı ve neredeyse en kalitesiz interneti kullanan bizler için bu hizmette bulunan sınırın kaldırılması oldukça sevindirici bir haber. Özellikle internet ile haşır neşir olan ve bir nevi geçimini internette upload yaparak kazanan kişiler için ise kaldırılması muhtemel bu sınır ciddi bir engeldi. Artık dilediğimiz gibi herhangi bir sınır olmadan bulut depolama sistemi veya başka bir yol ile dosyalarımızı internete upload edebileceğiz.

trk-telekom-bulutt-1-728

Olayın üzücü tarafı ise büyük şirketlerin ürünlerini yarıştırdığı ve tüm dünyanın hayretle izlediği o konferansta ne internet ne de teknoloji alanında varlık gösterememiş olup internet hızımızdaki sınırın kalkmasına sevinmemizdir şüphesiz. Diğer ülke şirketlerinin yaptığı işlerin yanında bizim tek başarımızın onlardan daha geri olduğumuz bir alanda birazcık onları yakalayabilmemiz, teknoloji konusunda neden bu durumda olduğumuzu düşünmemiz için gayet yeterli bir sebep bizce.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz