Ana Sayfa İncelemeler SMS Kanunu Devreye Giriyor

SMS Kanunu Devreye Giriyor

Yıllar önce yapılması gereken ama düzenlemenin ancak 2015 yılını bulduğu elektronik ticaretteki sms düzenlemesi birçok insanımızı rahata kavuşturacak. Birçok firma kurulduğu andan itibaren sms gönderim işinin üzerine giderek kayıtlı kullanıcıları sms bombardımanına tutuyordu. Mayıs 1 de devreye girecek olan elektronik ticaret yasası ile artık bu son buluyor.

15 TL DEN 50 TL YE KADAR CEZA

Alınan bilgilere göre 1 mayıstan itibaren kullanıcıların iznini almayan ve sms göndermeye devam eden firmalara 15 TL ye kadar ceza kesilebilecek. Kullanıcının reddinden itibaren 3 gün boyunca sms gönderimi devam eder ise, bu ceza 50 TL yi bulacak.

Burada yapılması gereken ise , tüm sms gönderen firmaların kayıtlı kullanıcılarından izin istemeleri olacaktır. İzin için gönderilen sms lere karşı taraftan cevap gelmez ise bu kabul etmemiş sayılacak ve bu kullanıcıya sms göndermek suç olacak.

 

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Hatice Saadet Kalyoncu bu tarihten itibaren sms gönderimine devam eden firmaları 6 ay içinde şikayet edilmesi gerektiğini bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz