Ana Sayfa Genel Spirulinanın Faydaları Nelerdir? Spirulina Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Spirulinanın Faydaları Nelerdir? Spirulina Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Son yıllarda kullanımı oldukça artış gösteren bir gıda takviyesi çeşidi olan Spirulina, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirme etkisiyle yetişkinler tarafından rağbet görmektedir. Geçtiğimiz yıllarda başlayan Covid-19 salgın hastalığı dolayısıyla da insanların bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleri için başvurdukları öncelikli bir gıda takviyesidir. İçeriğinde yüksek oranlarda protein, demir ve B vitamini bulunduran spirulina, mavi yeşil bir alg türüdür.

 

Spirulinanın Faydaları Nelerdir?

 

Spirulina, insan vücudunun pek çok bölgesinde önemli faydalara sahip bir takviye edici gıdadır. Hatta vegan diyetlerde de doğal olması ve bağışıklık sistemini güçlü tutması yönüyle yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun haricinde alternatif tıp alanında; antikanser, antiviral ve antialerjen özelliklerinden kaynaklı olarak da alerjen veya kanser gibi şikayetleri olan kişiler spirulina takviyesini kullanabilir. Bunların dışında spirulina kullanımının insan vücuduna sağladığı faydalar şu şekildedir:

 

l Kas gücünün arttırılması

l Kolesterol dengesinin sağlanması

l Yüksek kan bacının dengelenmesi

l Kan şekerinin normal değere getirilmesi

l Zayıflamaya yardımcı

Yukarıda sıralanan faydalara ulaşabilmek için güvenilir noktalardan spirulina takviye edici gıda satın alınmalıdır. Ardından kişiye uygun dozajlardaki kullanımlarına da dikkat edilerek tüketmeye özen gösterilmelidir.

 

Spirulina Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Spirulina yalnızca yetişkinlerin kullanımına uygun olarak üretilen bir takviye edici gıda ürünüdür. Bu nedenle çocukların ulaşamayacağı ve aynı zamanda zarar görmemesi açısından serin ortamlarda muhafaza etmeye dikkat edilmelidir. Vücutta beklenen faydanın sağlanabilmesi için ise günde 4 kapsül spirulina kullanılmalıdır. Eğer kapsül kullanımı kişi için zor oluyor ise tek kullanımlık toz paketler oldukça kolay olacaktır. Toz halindeki spirulina içeceklere katılarak da gün içerisinde yeterli dozaja ulaşılmış olunacaktır. Ancak kişisel teşhislerle spirulina takviyesine başlamak sağlıklı bir yöntem değildir. Vücutta gerçekleşen dengesizliklerin tespit edilmesiyle doğru zamanda ve yeterli şekilde spirulina takviyesi yapılmalıdır. Bunun için ise öncelikli olarak doktor muayenesine başvurulmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz