Ana Sayfa Genel Fabrika Bakım Programı

Fabrika Bakım Programı

Fabrika bakım programı, fabrikaların içerisinde bulunan makineleri ve teçhizatları düzenli bir şekilde bakımdan geçirilmesi sağlamasıdır. Kesintisiz ve en yüksek çalışma kapasite ile çalışması amacıyla kullanılan yazılım programıdır. Fabrikaların içinde bulunan makineler ve ekipmanlar için yüksek yatırımlar yapılmaktadır ve verimli bir şekilde çalışma sağlanmaktadır. Fakat düzenli bir şekilde periyodik bakımları yapılmayan teçhizatlar plansız arızalar oluşarak işin kesintiye uğramasına sebep olur.

 

Oluşan bu plansız arızalar sonucunda işin aksaması fabrikalar için büyük bir iş ve yüksek kazanç kaybı anlamına gelmektedir. Bu sebeple fabrika bakım programı oldukça yararlı olan bir uygulamadır. İnternet tabanlı bir yazılım ile meydana gelen fabrika bakım programları ile makineler ve ekipmanların düzenli olarak bakımları sağlamaktadır. Planlı olarak yapılmış olan bakım işlemleri fabrikaların kesintisiz olarak ve yüksek verimle çalışmasını sağlar.

 

Fabrika bakım programı, fabrikalarda yüksek kapasite ile verimli bir çalışma yürütmek için oldukça yararlıdır. Fabrikalarda bulunan makineler ve ekipmanların kesintisiz bir şekilde verimli olarak çalışması iş kayıpları engellemektir. Profesyonel bir yazılım ile belirlenen fabrika bakım programı bütün teçhizatların düzenli bir şekilde günlük, haftalık, aylık ve yıllık periyodik bakımlarından geçmesini sağlamaktadır. Planlı olarak gerçekleştirilen bu bakım programı ile fabrikaların verimi ve kazancı yükseltecektir.

 

Fabrika bakım programının yararları şu şekildedir:

 

l Fabrikaların üretim performanslarının, işgücü performanslarının ve ürün kalitelerini arttırmayı sağlayacaktır.

l Üretimlerdeki aksaklıkların ve duraklamaların önüne geçecektir.

l Fabrikaların kaynakları kapasite oranını ve kullanım oranının artmasını sağlamaktadır.

l Fabrikalarda bulunan makineler, ürünler ve ekipmanların ömrünün uzatılmasını sağlayacaktır.

l Fabrikalara yapılmış olunan yatırımların karşılığında yüksek gelir elde edilmesini sağlamaktadır.

l Bakımı yapılmış olan makinelerin ve teçhizatların iş güvenliğini sağlanmış olunur ve olası iş kazalarının önüne geçilmektedir.

l Bakımların ve onarımların maliyetleri düşeceğinden üretim maliyetleri de otomatik olarak azalacaktır.

l Bakımları yapılan makineler ve ekipmanlar tam olarak potansiyel çalışmasından kaynaklı olarak üretim daha verimli olacak ve kazançlı olunacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz