Ana Sayfa İncelemeler Tasarımcılar İçin Photoshop En İyi Eklentileri

Tasarımcılar İçin Photoshop En İyi Eklentileri

Tasarımcılar için en iyi 12 Photoshop eklentisi

Tasarımcılar için bazı durumlarda sadece Photoshop kullanmak yeterli olmayabilir.
Profesyonel bazı eklentiler sayesinde kolayca tasarım hızınızı arttırabilir, kabiliyetinizi genişletebilir ve çok daha üretken bir hale gelebilirsiniz.

İş yükünüzü hafifletecek olan bu 12 eklenti sayesinde katmanları yönetebilir ve renk değişikliklerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Hexy

hexy uygulaması

Hexy sayesinde Hex ve RGB renk kodlarınızı kolaylıkla değiştirebilir ve ihtiyacınız olanları elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece damlalık aracıyla seçmek istediğiniz rengin üzerine gelmek ve sol tık ile seçmek. Hexy otomatik kopyalar ve istediğiniz yerde kullanmanıza imkan verir.

Size Marks

size-marks eklentisi

SizeMark seçim aracını ve etiketleri kullanarak kolaylıkla objelerin boyutunu ve yönünü ayarlama imkanı verir.
Oluşturduğu her etiketi ayrı bir katman içerisinde kaydettiğinden dolayı daha sonra tekrardan düzenleme ihtiyacı duyduğunuzda istediğiniz gibi renk, boyut ya da pozisyon değişikliği yapabilirsiniz. Eğer sık sık PSD dosyaları fonksiyonel web sitelerine dönüştürme ihtiyacınız var ise kullanışlı olabilir.

Pictura

pictura eklenetisi indirme

Çeşitli resimleri ya da logoları tasarımınızın içerisine ekleme ihtiyacı duyuyor musunuz? O halde Pictura eklentisini kullanmalısınız. Bu sayede çalışma alanınızı terketmeden, dolayısıyla vakit kaybetmeden resimleriniz içerisinde arama yapabilir ve istediklerinizi seçerek tasarımınıza insert edebilirsiniz. Kurulumunu tamamladığınız zaman çalışmanızı hızlandırmak için PS ara yüzüne otomatikmen bir panel ilave eder.

Oven

oven eklentisi nedir

Eğer çok yüksek boyutlu PSD dosyalar ve layerlar arasında çalışıyorsanız Oven ile her birini çok daha efektif bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir görsel çalışmayı Photoshop‘a export ederken tüm layerları belli bir düzen içerisinde tekrardan adlandırmanızı ister, fakat Oven ile hepsi alfabetik sıraya göre kendiliğinden adlandırılır.

Ink

ink eklentisi phptoshop

PSD dosyalarını fonksiyonel web sitelerine dönüştürmek her zaman çok zor bir süreç olmuştur, çünkü katman stilleri, yazı boyutları ve font türü gibi birçok ayarlanması gereken detay vardır.
Her ne kadar işinizi fazlasıyla kolaylaştırmasa da, bazı PSD çeviri işlemlerinizi hızlandırmanızda rol oynayabilir.

Layer Craft

photoshop eklentisi LayerCraft

Layer Craft tüm katmanları çeşitli boyutlarda export etmenize imkan veren en güçlü Photoshop uygulamalarından birisidir. İstediğiniz tüm layer’ları, yani katmanları @1x, @2x ve hatta @3x (Retina ekranlı IOS cihazlarda zorunludur.) boyutlarında ihraç edebilirsiniz. Eğer işiniz akıllı cihazlar için ara yüzler ve temalar hazırlamaksa değerli saatlerinizi Layer Craft ile geri kazanabilirsiniz.

Composer

composer eklentisi indirme

Photoshop içerisinde en çok kullanılan özelliklerden birisi katmanlardır. Composer sayesinde ayrı projelerde sıklıkla kullanma ihtiyacınız olan katmanları tek bir yerde kaydedebilir ve daha sonra kolayca çağırarak tekrar kullanabilirsiniz. Ayrıca son derece kolay bir şekilde istediğinizi güncelleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Velocity

velocity indirme

Velocity, web tasarım işiyle uğraşanlar için çok daha hızlı bir şekilde prototip oluşturmaya imkan veren bir Photoshop uzantısıdır. Grid de dahil olmak üzere birçok tema ile gelen Velocity web site header’ları için sık kullanılabilecek katmanları da barındırır. Tamamen ücretsiz olan bu eklenti sadece birkaç tık ile uzun saatler kazandırır.

Duplllicator

duplllicator eklentisi nerden iner

Duplllicator Photoshop proje katmanları içerisinde en hızlı ve kolay kopyalama işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan bir eklentidir. Her birisiyle tek tek uğraşmak yerine bir seferde kopya sayısını belirleyebilir ve ardından dikey ve yatay katman boşluklarını ayarlayabilirsiniz.

Quick Guide

quickguide eklentisi nedir

Quick Guide Photoshop eklentisi ile çalışmalarınız üzerinde isteğiniz ve ihtiyacınıza göre kılavuz çizgileri oluşturabilirsiniz. Kendiliğinden 12 hazır kılavız çizgisi ile gelen bu eklenti ile çizgileri belli köşelere ya da renklere kilitleyebilir, kopyala – yapıştır ile çoğaltabilir ve silebilirsiniz.

Lorem ipsum Generator

lorem-ipsum

Lorem İpsum Generator temalarınız ya da web siteleriniz için hızlıca Dummy Text, yani anlamsız kelime ve paragraflar üreten bir PS eklentisidir. Böylelikle bu yazıları başka bir yerden kopyalam ihtiyacı hissetmez, kolaylıkla istediğiniz kelimede kendiniz oluşturabilirsiniz. Ayrıca aynı eklenti DreamWeaver, Illustrator ve InDesign için de kullanılabilir.

Lorem Picsum

lorem-picsum

Lorem Ipsum rastgele yazı üretirken, bir benzeri olan Lorem Picsum da rasgele görsel üretir. Böylelikle boş kalan alanları tek bir tuş ile hızlıca doldurabilirsiniz. Tüm görseller The Simpsons, Futurama ya da Nemo gibi filmlerden ve dizilerden alınan kaliteli fotoğraflardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz