Ana Sayfa Teknoloji Selfie’siz Yapamayanlar İçin: Podo

Selfie’siz Yapamayanlar İçin: Podo

Tüm dünyada fenomenleşen bir akım olan selfie çekme modası o kadar geniş kitlelere ulaştı ki bildiğiniz gibi ülkemizde de Türk Dil Kurumu tarafından özçekim olarak dilimize kazandırıldı. Artık şirketler ürettiği telefonlarda ön kamera yerine selfie kamerası terimini kullanır oldu. Neredeyse herkesin bu akıma ayak uydurması ile selfie çubukları gibi cihazlar üretilmeye başlandı. Yapılan tüm yenilik ve gelişmelerin tek odak noktası kullanıcılar kolayca selfie çekmesiydi. Selfie çekerken zorlanan kullanıcılar için geliştirilen aletlerin başını selfie çubuğu çekmekteydi. Sonradan bu çubuklarında gelişmiş versiyonları üretildi. Şu an bu alanda hizmet vermeye çalışan şirketlere son noktayı ise Podo koydu diyebiliriz. Podo nedir ?

Podo, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar ile Bluetooth aracılığı ile kullanılabilen kablosuz kameradır. Bluetooth aracılığıyla kullanabileceğiniz Podo, istenilen her yüzeye yapışma özelliği ile oldukça kullanışlı gibi görünmekte. Bu özelliği sayesinde dilediğiniz pozu yakalayabileceğiniz cihaz ile selfie konusunda yapmak isteyip yapamadığınız bir çok çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir artısı da Podo ile bağlantıya geçirdiğiniz telefonun kamera özellikleri ne olursa olsun Podo’nun gücünün yettiğince kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Son çıkan yüksek çözünürlüklü kamerayla donatılmış telefon sahipleri ise bu durum karşısında biraz şikayetçi fakat 720 piksel çözünürlük ve 8 megapiksel kamera ile fazla bir kalite farkı yaşayacağınızı düşünmekteyiz ki henüz sadece sayılı telefonlarda 8 MP selfie kamerası bulunmakta.

podo

Tasarım olarak da oldukça hoş görünen cihazın oynar başlığı sayesinde çeşitli açılardan selfie çekebileceksiniz. Sadece 51 gram ağırlığında olan Podo’nun aynı zamanda 4GB dahili hafıza, 8’li LED flaş, 30 kare video çekimi ve ivmeölçer gibi özellikleri bulunmakta. Şu an için Kickstarter üzerinde proje konumunda bulunan cihazın hedeflediği destek 50.000 Dolar iken bu hedefine sadece 2.000 Dolar kaldığını belirtelim. Çıkış fiyatı olarak da 80 Dolar gibi bir ücretle satışa sunulması düşünülen cihaz 2015 Ağustos ayında kullanıcılar ile buluşmaya hazırlanıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz