Ana Sayfa İnternet Teknoloji Ofisleri: Google Amsterdam

Teknoloji Ofisleri: Google Amsterdam

Ofis tasarımında D/DOCK’ın imzası bulunan Google‘ın Amstredam ofisi, 3000 metrekarelik bir alana sahip. Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin‘in çalıştıkları garaj bu ofisin tasarlanmasında firmanın en önemli ilham kaynağı olmuş. Renkli ve eğlenceli bu ofis, çalışanlarının iş dışındaki zamanlarında rahatlamaları ve iyi vakit geçirmeleri için oyun odaları ve büyük oyuncaklarla dolu. Kesinlike yaşayan bir mekan…

google-amsterdam google-amsterdam-2 google-amsterdam-3

Sürdürebilirlik bu ofisin yaratım aşamasında önemli rol oynamış. Kullanılan materyallerin toksik maddeler içermemesine dikkat edilmiş, daha önce ofiste var olan mobilyalar yenilenerek bu ofise hazır hale getirilmiş. Amsterdam’ın güneyinde your alan bu akıllı ofiste binanın kalbinde ortak kullanım alanları yer alıyor. Çalışma alanlarının cam kenarlarında olması ve her çalışanın şehir manzarasını görebilmesi için özel bir konumlandırma yapılmış. Farklı bölümlerde çalışan Google’cılar iş süresince birbirlerinden ayrılırken, yemek, toplantı ve aktivite zamnalarında mutlaka bir araya geliyorlar.

Dekorasyonda kullanılan bisikletler, “waffle” bisküvilerinden esinlenilerek yaratılmış tavanlar Hollanda’nın da iç dekorasyonda esin kaynaklarından biri olduğunun göstergesi.

Kendinizi her köşesinde kesinlikle “iyi” hissedeceğiniz bu ofis, çalışanların, beslenmesinden egzersizine, motivasyonundan sağlığına kadar fiziksel ve mental açıdan kesinlikle düşünüldüğü bir yer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz