Ana Sayfa İnternet Tesettür Giyim Beden Tercihi Nasıl Olmalı?

Tesettür Giyim Beden Tercihi Nasıl Olmalı?

Günümüzde giderek artan değişen tesettür modası ve modellerde muhafazakâr bayanların en fazla sorun yaşadıkları konu ise beden problemidir. tesettür giyim uzun yıllardan bu yana oldukça gelişmiştir. Son yıllarda büyük bir değişime uğramıştır. Yeni dönem ile birlikte tekstil sektöründeki gelişme ile tesettürde de bir trend haline gelmiş ve bayanlar da beden seçiminde sorun yaşıyor hale gelmiştir. Bu durumdan kurtulmak için beden rehberi sorunlarınıza ışık tutar. Tesettür giyimde ortaya çıkan tutarsız beden problemi, aslında firmaların farklı kalıplarla satışa verdiği ürünlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bazı zamanlar kıyafet kalıplarına göre beden de değişmektedir. Kıyafeti deneyerek hangi beden alacağınıza karar verebilirsiniz.

Tesettür Elbise Beden Seçimi

Kıyafete göre beden seçimi de değişir. Bazı kıyafetler dar bazı kıyafetler bol şekilde olduğu için beden seçimi kesime göre değişir. tesettür elbise almak isteyen bayanlar öncelikle elbiseyi alacakları firmanın kendisine ait beden tablosuna bakmaları gerekir. Kıyafet alırken dikkat edilmesi gereken nokta ise üst kısmın dar olmamasıdır. Vücut hatlarını belli etmemek adına nedenlerinden bir beden büyük kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Normalde 36 beden olan bir bayanın tercihi 36 beden olması gerekirken alacağı kıyafete göre üzerine uyan bedeni değişebilir.

Tesettür Giyim Alt Kıyafet Tercihi 

tesettür örtünme biçimidir. Muhafazakâr bayanların tercihi olan bu hayat tarzı vücut hatlarını belli etmeyecek ölçüde olmasına dikkat edilmesi gerekir. Alt giyimde kullanılacak kumaşın türüne göre de çok fazla farklılık gösterebileceğinden, ürünlerin kumaş bilgilerini beden tablolarını incelemeniz açısından yararlı olacaktır. Etek seçimi yaparken basen bölgesi büyük olan bayanların bir beden büyük şekilde etek tercihi yapmalarını öneririm. Kendi vücut tipinize uygun olanı ön planda tutarak ürünlerin beden tablosuna da bakarak alışveriş yapmanız uygun olacaktır. İnternet üzerinden, online alışverişlerinizi yaparken beden tablosuna bakarak ve bir beden büyük alarak bu hataları en aza indirebilirsiniz. Önemli olan vücut portföyünüze uygun doğru tercihler yapmanızdır. Bedeninizi tanıyarak en doğru kıyafet bedenine ve stiline kısa  zaman içerisinde hakim olabilir ve kendi kreasyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz