Ana Sayfa Teknoloji Web Hosting Nedir

Web Hosting Nedir

WEB HOSTİNG

Web hosting; internet sitelerinin oluşumundaki en temel etkendir. Hostingler,  web sitelerindeki görsel ve işitsel tüm içeriklerin barındığı ve 7/24 online erişim imkanı tanıyan yüksek hafızalı disklerdir. Bu yüksek hafıza, sunucu adı verilen birçok gelişmiş donanıma sahip bilgisayarın birbirine bağlanmasıyla elde edilmektedir. Hostingi barındıran sunucular,  şirketler tarafından hazırlanmış yüksek güvenlikli, data center’lar da muhafaza edilmektedir.  Hostinglerin, Shared hosting, Reseller ve Dedicated,  gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Shared Hosting;  İnternet birikimi,  orta düzeyde olan kullanıcıların çokça tercih ettiği ve sunucusunda birçok web site ismi barındırabilen hostinglerdir.

Dedicated hosting; Diğer çeşitlerine oranla, bant genişliği ve web sitenin tek bir sunucundan erişimini sağlayabilme özelliğinden dolayı daha pahalı hostinglerdir. Bu tür hostinglerde kendi içerisinde 2 ye ayrılır. Şayet dedicated hostinginizi kiraladığınız şirket tüm teknik sorunları karşılıyorsa  Managed dedicated denir.

Reseller hosting; Genelde  web developer, tasarımcı ve bazı şirketler tarafından sunucundan bir kısmı kiralayıp ekstra bömelere ayırabildiğimiz ve tekrar satışa çıkarabildiğimiz hosting türleridir. Bu hostinglerin maliyeti elbette ki diğer çeşitlerine oranla daha fazladır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz