Ana Sayfa Genel Yeminli Tercüme Fiyatları

Yeminli Tercüme Fiyatları

Yeminli Tercüme Fiyatları
Yeminli Tercüme Fiyatları

Yeminli tercüme fiyatları, tercümesi gerçekleştirilen evrakın yeminli tercüman tarafından kaşelenmesi ve imzalanması işlemine yeminli tercüme denilmektedir.

Yeminli Tercüme ve Yeminli Tercüme Fiyatları

Yeminli tercümanlar yabancı dil bildiğine dair belgelerini ilgili noterliklere sunup, noter huzurunda yemin etmeleri doğrultusunda bu unvanı elde ederler.  Buna göre yeminli tercümanlar, tercüme işlemini hiçbir baskı altında kalmadan gerçekleştirirler. Mesleki etikten hiçbir şekilde ayrılmazlar. Öğrendikleri her türlü sırları gizli tutarlar ve üçüncü kişilerle paylaşmazlar. Sebep olabilecekleri her türlü olumsuz durumla ilgili olarak adli ve cezai sorumluluğu üstlenirler.

Yeminli tercüman unvanı altında gerçekleştirilen yeminli tercümeler bu kapsamda belgelere resmiyet kazandırmaktadır. Yeminli tercümesi gerçekleştirilen pek çok evrak bulunmaktadır. Diploma, transkript, sözleşme, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, tıbbi raporlar, ticari faturalar gibi örnekler verilebilir.

Yeminli tercüman unvanı altında yapılan yazılı tercüme işlemlerinin yanı sıra sözlü tercüme işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemlerinde, vekalet işlemlerinde, tapu alım satımlarında, nikah işlemlerinde yeminli tercüman talep edilmektedir. Bu kapsamda ticaret odaları, noterlikler, tapu ve nikah daireleri vb.nde işlem gerçekleştirecek yabancı vatandaşlar yanlarında yeminli tercüman bulundurmak zorundadır.

Yeminli Tercüme Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Yeminli tercüman ve yeminli tercüme hizmeti almak isteyen vatandaşlar için yeminli tercüme bürosu aracılığıyla bir fiyat belirlenir. Yazılı yeminli tercüme fiyatları belirlenirken dil, karakter sayısı ve yeminli tercüme işleminin taşıdığı resmiyetten dolayı sayfa sayısı hesaba katılmaktadır. Diploma, pasaport ve kimlik gibi matbu evraklar için ise belge bazlı fiyat teklifi sunulmaktadır.

Sözlü yeminli tercüme fiyatları ise işlemin ne kadar süreceği, kaç işlemin gerçekleşeceği, hangi dilde tercüme yapılacağı gibi ölçütler üzerinden belirlenmektedir.

Yeminli Tercüme Fiyatları ve Okeanos…

Okeanos Tercüme şirketinde yeminli tercüme fiyatları kalite ve güvenilirlikten hiçbir şekilde ödün verilmeden belirlenmektedir. Okeanos Tercümede fiyatlar tahmini olarak belirlenmez. Net ve kuruşu kuruşuna açık fiyatlar verilir. Müşteri bütçesi her daim düşünülür ve uygun tercüme fiyatları ile profesyonel hizmet sağlanır.

Yeminli tercüme fiyatlarımız ve tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz