Ana Sayfa Mobil iPhone Pil Ömrünüzü Nasıl Uzatırsınız?

iPhone Pil Ömrünüzü Nasıl Uzatırsınız?

6 adımda iPhone pil ömrünüzü nasıl uzatırsınız?

Wi-fi özelliğini daha az kullanın

Pil ömrünü uzatmanın bir diğer yolu da wi-fi’yı kullanılamayan zamanlarda kapatmaktır. Wireless internetinizin açık olduğu zamanlarda akıllı telefonunuz her 10 saniyede bir etrafında internet bağlantısı taraması yapar ve bu da telefona çok ciddi bir enerji tüketim yükü bindirir. Telefonunuzun internetleri otomatik taraması ve bağlamasının nedeni budur.

Her ne kadar bu özellik son derece faydalı olsa da wireless’i sadece evinizde ya da ofisinizde kullanmanız daha uygun olur.

 

Bluetooth’u kapatın

Bluetooth telefonlarda nadir kullanılan bir bağlantı özelliğidir fakat buna rağmen bir çok telefonda sürekli açıktır. Bunun nedeni yanlışlıkla açılması ve nasıl kapatılacağı bilinmemesidir, ya da kullanıcı bilse de umursamaz.

Fakat sonuç olarak batarya çok hızlı bir şekilde biter.

Veri kullanımını kapatın 

Pil ömrünü uzatmanın bir diğer kolay yolu ise telefonunuzu internete bağlayan veri kullanım özelliğini kapatmaktır. Bunu kapattığınızda konuşma yapmaya ve mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Sadece web tarayıcınızı ve sosyal hesaplarınızı kullanamazsınız. Eğer batarya ihtiyacınız internet kullanımından daha acil ise bu özelliği kapatabilir ve pil ömrünüzü çok daha fazla arttırabilirsiniz. Ayarlar bölümünden veri kullanımını kapatabilirsiniz.

konsept

Açık kalan uygulamaları kapatın

Pil ömrünüzü en çok kısaltan şeylerden birisi de siz farkına bile varmadan açık kalan ve arka planda çalışmaya devam eden uygulamalardır. Herhangi bir uygulamayı açtığınızda iPhone, onu daha sonra hızlıca kullanabilmeniz için uygulamayı açık bırakır.

Menü butonuna iki kere dokunarak açıkta sizi bekleyen tüm uygulamaları görebilir ve istediğinizi kapatabilirsiniz.

Uçak modunu kullanın

En basit haliyle uçak modu kullanımı pil ömrünüzü inanılmaz bir şekilde arttıracaktır. Fakat ne yazık ki bu özellik konuşma yapmanızı, mesajlaşmanızı ve de internete girmenizi engelliyor. Uçak modu açık olduğu zamanlarda telefonunuz veri sağlayıcınızla hiçbir sinyal alışverişinde bulunamaz, böylelikle birçok özelliğini de kullanmamış ve pil ömrünüzü arttırmış olur.

Eğer bir süre sonra acil telefon  kullanım ihtiyacınız olacaksa, telefonunuzu o zamana kadar sdayanabilmesi için uçak moduna alabilirsiniz.

İletişim pek de önemli değil diyor ve telefonunuzu sadece müzik için kullanıyorsanız bu uçak modu seçeneği sizin için en uygunu olabilir.

altı adımda pil ömrü uzatma

Veri alımını durdurun

Son olarak belirtmemiz gereken bir diğer pil ömrünü arttırma yolu ise telefonunuza uygulamalardan bilgi alınmasını engellemektir. Bu durum genellikle sizin haberiniz dahi olmadan otomatik olarak gerçekleşir ve pilinizin en büyük düşmanlarından birisidir.

Örneğin telefonunuzu Gmail ya da Yahoo gibi mail uygulamalarına bağladığınızda telefon belli aralıklarla uygulamalara bağlanır ve yeni gelen mail olup olmadığını kontrol eder. Bu özelliği kapatarak gereksiz uygulama güncellemelerinden de kurtulmuş olursunuz.

Onu kapat, bunu kullanma derken Nokia 3310’a döndürdüğümüz iPhone’unuzu gönül rahatlığı ile uzun saatler boyu kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz