Ana Sayfa Donanım GoPro Hero 4 Black ve Hero 4 Silver

GoPro Hero 4 Black ve Hero 4 Silver

Aksiyon kameralarının bir numarası olan GoPro, yeni modeliyle Ultra HD dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Eğer herhangi bir değişiklik olmaz ise, HTC’nin kendi aksiyon kamerasını tanıtacağı 8 Ekim tarihinde, GoPro da Hero 4 serisi yeni modellerini anons edecek.
Gelen bilgilere göre Hero 4 serisi Black ve Silver olmak üzere iki versiyondan oluşacak. Gelin şimdi hep birlikte GoPro Hero 4 serisindeki Black ve Silver modellerine yakından bakalım

 GoPro Hero 4 Black Özellikleri

GoPro Hero 4 Black modelinin en önemli özelliği 4K video çekebilmesi. GoPro Hero ailesinde daha önce 4K video çeken bir model vardı ancak o model saniyede 15 fps çekim yapabiliyordu. Hero 4 Black ise 4K çözünürlükte 30 fps çekim yapabiliyor. Ancak yetenekleri bununla sınırlı değil. Şöyle sıralamak gerekirse ;

4K çözünürlükte : 30 fps
2.7K çözünürlükte : 50fps
1080p çözünürlükte 120 fps

GoPro Hero4 Black, şirket tarafından bugüne kadar ürettiği en gelişmiş kamera olarak tanımlanıyor. Eski modellere kıyasla daha gelişmiş bir görüntü kalitesi sunan kamerada 2 kat daha güçlü bir işlemci barındırıyor. 30 fps’de 4K, 120 fps’de 1080p video kaydı yapabilen Hero4 Black, Protune adı verilen manuel kontrol ayarları sayesinde hem fotoğraflar hem de videolarda renk, ISO gibi ayarları yapmayı mümkün kılıyor. Kamerayla 30 fps’de 12 megapiksellik fotoğraflar çekilebiliyor.

GoPro Hero 4 Silver Özellikleri

Yeni modellerden bir diğeri olan GoPro Hero4 Silver ise dokunmatik ekrana sahip ilk GoPro kamerası olma özelliğini taşıyor. Kullanıcılar ekranı kamerayı kontrol etmek, kadraj ayarlamak ve içerikleri oynatmak için kullanılabiliyor. GoPro Hero 4 Silver modeli 1080p çözünürlükte 60 fps ve 720p çözünürlükte 120 fps çekim yapabiliyor. Benzer şekilde saniyede 30 adet 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor.  Yazılım özellikleri ve 40 metreye kadar su geçirmezlik de Hero4 Silver’a taşınan özellikler arasında yer alıyor. GoPro Hero 4 Silver’ın Music versiyonu da müzisyenlere özel sabitleme araçlarını barındırıyor.

Wi-fi ve Bluetooth üzerinden paylaşım yapmak yine bu modelde de mümkün. Gece çekimlerinin, ses kalitesinin ve genel görüntü kalitesinin iyileştirilmesi yine Silver modelinde de mevcut olan özelliklerden.

 

GoPro Hero’nun ABD satış fiyatı 100 dolar olarak belirlenirken; Hero4 Silver için 500 dolar, Hero4 Black içinse 400 dolar ödemek gerekecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz