Ana Sayfa İnternet Amazon Türkiye’de Nasıl Satıcı Hesabı Açılır?

Amazon Türkiye’de Nasıl Satıcı Hesabı Açılır?

E-ticaret alanında dünya çapında gelişme gösteren adreslerden biri olan Amazon geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Dünya pazarında yer almak ve ülkenin dört bir yanına ulaşma hedefiniz varsa bunun için öncelikli olarak yapmanız gereken Amazon entegrasyonu olacaktır.

P0UA23

Amazon mağaza açma amacınız olduğunda ilk olarak bu süreçle ilgili bilgi edinmeli ve gerekli belgelerin neler olduğunu öğrenmelisiniz. Öncelikle Amazon Türkiye’de hesap açmalısınız. Bu süreçte yapacağınız hata geri dönüşü zor sonuçlar meydana getirebileceğinden profesyonel destek almanız avantaj sağlayacaktır.

Amazon Türkiye mağaza açma için kullanacağınız çalışma prensibi iki farklı şekilde olmalıdır. Buna göre ilk yöntemde Amazon kendi tedarik ettiği ürünleri kendi adını kullanarak satmakta ve kullanıcılar bunları doğrudan siteden almaktadır. İkinci prensibe göre ise şirketler Amazon üzerinden hesap açmakta ve buradan kendi ürünlerini kullanıcılara ulaştırmaktadır. Siz de satıcı hesabı açarak ürünlerinizi Amazon kargo sistemi üzerinden kullanıcılara iletebilirsiniz.

Amazon Türkiye Satıcı Hesabı Açma

Amazon mağaza açma amacınızı gerçekleştirmek için hesap oluşturacağınız zaman kredi kartı, firma kayıt bilgileri, telefon numarası, adres, işletme bilgisi, cep telefonu numarası, doğum tarihi ve doğum yeri, banka hesap bilgileri gibi temel bilgileri girmeniz gerekmektedir. Banka hesap bilgilerini girmenizle birlikte hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu hesap satış gelirlerinizi almanız için kullanacağınız hesap olacaktır.

Amazon entegrasyon firmaları ile anlaşma yaptığınızda daha fazla kişiye ulaşma fırsatı elde edebilirsiniz. Böylece entegrasyon süreciniz hatasız şekilde yönetebilir, web sitenizin bilinirliğini ve müşteri potansiyelini kısa süre içerisinde artırabilirsiniz.

Amazon Mağaza Açma Süreci

Amazon mağaza açma süreci için ilk adım hesap açma olup bunu tamamladıktan sonra ürünlerinizi Amazon üzerinden listelemeye başlayabilirsiniz. Satıcı hesabı kısmını yerine getirebilmeniz için belge temini ve bilgi girişi kısımlarını eksiksiz olarak tamamlamanız gerekecektir.

Amazonda satıcı olmak için iletmeniz gereken belgeler arasında kredi kartı bilgileri, irtibat kurulacak kişinin bilgileri, telefon numarası gibi temel bilgiler eklemeniz gerekecektir. Bu bilgileri gönderdikten sonra hesabınızın onaylanması ne kadar hızlı olursa mağazanıza ürün eklemeniz de o kadar çabuk olacaktır.

Mağaza açma sürecinizin başarıyla sonuçlanabilmesi için profesyonel ya da bireysel satıcı hesabı açmanız gerekecektir. Bunu yapmadan ürünlerinizi satmanız mümkün değildir. Tüm bunları tamamlayarak Amazon e-ticaret sürecinizi avantajınıza olacak şekilde sonlandırabilirsiniz. Bu süreçte Kobisi tarafından verilen uzman desteğini alırsanız Amazon mağaza açma işlemlerini daha kolay halledebilirsiniz. Bunun için hemen Kobisi ile iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz