Ana Sayfa Mobil Android Telefonların Yapılabildiğini Bilmediğiniz 2 Özellik

Android Telefonların Yapılabildiğini Bilmediğiniz 2 Özellik

Android Telefonla Yapılabildiğini Bilmediğiniz 2 Özellik

Android kullanıcıları için birçok kolaylık sağlamıştır.Bu kolaylıkları ele alarak size anlatmak için bu yazıyı hazırladım.Android kullanımı kolaylaştıran bu özellikler sizi de şaşırtacak türden.Sadece elinizi kullanarak telefonunu kim sessize almak veya ScreenShot ( ekran görüntüsü ) almak istemez.Kim android telefonunun sadece 10saniyesini ayırarak bataryası hakkında detaylı bilgi almak istemez,ve bu özellikleri kullanarak hayatını daha da kolaylaştırmak istemez.Her an her zaman her yerde kim bataryası hakkında bilgi almak istemez.Bu özellik batarya patlamasınada bir nebze olsada engel olmuştur.Android bu özellikler sayesinde fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

1-) Elinizi Kullanarak Telefonu Sessize almak veya ScreenShot ( ekran görüntüsü ) almak : 

Android telefona sahip iseniz , Android’in size sağladığı bir diğer kolaylık ise, gelen bir çağrı olduğunda bunu elinizi kullanarakta sessize almanız mümkün , sessize almak elinizi kullanmanız gerekmektedir.Eliniz android telefonunuzun üstünden avucunuz ekrana bakacak şekilde yavaşça geçirmeniz gerekmektedir.

Yine Anroid’in kullanıcılarına sağladığı özellikler bitmiyor.Android’in sağladığı bir diğer özellik ise, yine elinizi kullanarak ScreenShot yani ekran görüntüsü almanız mümkün, nasıl alırız diyorsanız elinizi ekranın üstüne dik gelecek şekilde ekranın üstünden yavaşça geçirerek ekran görüntüsü almanı mümkün.
Android telefon kullanıyor iseniz, anlattığım özellikleri kullana bilmek için Palm Motion özelliğini açmamız yeterli olacaktır.Bu özelliği açmak için telefonunuzun Ayarlar bölümünden  şu adımları izlemeniz yeterlı olacaktır.

Settings > My Device > Motions and Gestures > Palm Motion menüsünden aktif hale getirebilir ve Android’in bu kolaylıklarından rahatça faydalana bilirisniz.

2-) Android Telefonunuzun Sarj Ve Pil Durumu Hakkında Detayli Bilgi Edinin

Bilindiği gibi günümüzde android telefonlarda en çok sıkıntı yaratan durum sarj ve pil sorunudur. Ne kadar çaba göstersekte bir sorun ile karşılasıyoruz .Android telefon kullanıcıların bir kolaylık daha sağlamış durumda.Bu özellikte android telefon kullanıcıların beğendiği özelliklerden bir tanesi nerde olurlarsa olsunlar her an, her yerde bataryaları hakkında bilgi edinebilecekler. Bu özellik batarya patlamasınada bir nebze olsada engel olmuştur. Sarj ve pil durumuna nerden bakarız     diyorsanız,Android kullanıcıları için arama bölümüne girerek *#0228#  şu kodu arayarak sarj ve pil durumu hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

En uygun akıllı telefon modellerini satın almak için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz