Ana Sayfa Sosyal Medya İşte Youtube’un En Zenginleri!

İşte Youtube’un En Zenginleri!

youtube zenginleri

Youtube, dünyanın hiç tartışmasız en büyük video paylaşım platformları arasında. Haliyle bu kadar insanın video izlediği sitede Youtube kullanıcıların daha çok içerik üretmesi için çeşitli politikalar uyguluyor. Kullanıcıların koydukları videolardan reklamlar yoluyla ciddi gelirler elde ettikleri bir sistem söz konusu. Forbes firması, son 1 yılda Youtube ile en çok para kazananların listesini açıkladı. 


   Listenin başında hepimizin bildiği PewDieDie yer alıyor. PewDieDie artık Youtube yoluyla ciddi bir kitle oluşturmuş durumda. Yaklaşık 40 milyon kullanıcısı sayesinde kazandığı paralar oldukça yüksek. İsveç asıllı Youtuber, geçen yıl toplam 12 milyon dolar kazanç elde etti Youtube yoluyla. 


   En çok kazananlar listesinde 2. sırada Smosh adlı kanal yer alıyor. Kanalda videoları iki farklı kişi çekiyor. Anthony Padilla ve Ian Hecox, 22 milyon takipçi ile yaklaşık 8.5 milyon dolar kazanç sağladılar. Smosh’dan sonra listede yine bir ikili var. Kendilerine Fine Brothers diye hitap eden ikili siteden 8.5 milyon dolar kazanmışlar. Onların hemen ardından şarkılarıyla ünlü Lindsey Stirling 6 milyon kazanç ile listede. 
   Rakamlar oldukça yüksek. Birçok kişi bu durumu gördüğünden Youtube platformuna giriyor.

*2015 yılı istatistikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz