Ana Sayfa Mobil Apple iOS WaterMinder Su İçme Hatırlatma Uygulaması

Apple iOS WaterMinder Su İçme Hatırlatma Uygulaması

Yaz günleri geldi ve almamız gereken su yerine farklı içecekler ile susuzluğumuzu gideriyoruz. Bu durumda vücudumuzda bazı sıkıntılar doğmasına sebep olabiliyor. Apple firması bu konu üzerine yaptığı mobil uygulaması water minder, bu konuya çözüm olacak gibi gözüküyor.

WaterMinder uygulaması sizlere su hatırlatma uygulaması olarak günün her saati görev verecek ve verdiği görevler ise her zaman olduğu gibi ”su içme” olacak, başarılı bir insanın yani sağlıklı bir insanın günde her ne kadar yaşta olursa olsun ortalama olarak 2 LİTRE sıvı alması yeterlidir, bu ortalama değer şişmanlarda daha fazla olabilir ancak tüm hayati organların çalışması için daha doğrusu sağlıklı çalışması için 2 LİTRE içecek içilmesi uygundur. Bunlar sadece su olması şart değildir, ancak su içmek veya yerine başka bişey içmek sizin için en iyisi olacaktır, profesyonel doktorların önerisi kola yerine her gün bir bardak su ile güne başlamaktır, su hayat verir ve hayatın devam etmesini sağlar.

screen322x572 (1)

WaterMinder uygulaması ne işe yarıyor?

WaterMinder uygulaması üst tarafta da dediğimiz gibi su hatırlatması yapan bir uygulama, örneğin su içmeyi bir saat unuttunuz mu? WaterMinder uygulaması sizlere belirlenen saatlerde hemen uyarı verecek ve verilen uyarı sesli ve titreşimli bir uyarı olacak, WaterMinder uygulamasının uyarısı ile beraber su içmek aklınıza gelecek ve aklınıza geldikten sonra su içeceksiniz. Bu sayede hayati fonksiyonlarınız tam gaz sağlıklı çalışmaya devam edecek. Su yerine başka bir içecek de içseniz sonuç olarak günde 2 LİTRE sıvı almış olacağınızdan dolayı herhangi bir sıvı kaybı yaşamayacaksınız.

screen322x572 (2)

Uygulama bana her saat mi hatırlatma yapacak?

WaterMinder uygulaması sizlere her saat değil sizlerin belirlediği saatlerde su içmeniz gerektiğini uyaracak, isterseniz uygulama üzerinde otomatik olarak kurduktan sonra gelen saatlere bakabilir saat ekleyebilir, saat kapatabilir ve saat silebilirsiniz. WaterMinder uygulamasını satın aldıktan sonra ben otomatik olarak kullanmaya başladım, ki normalde neredeyse 1 ay su içmeden duran ancak günde 2 LİTRE ve üzeri içecek içen bir yetişkin insan olarak gayet başarılı bir uygulama olduğunu öne sürebilirim. Her neyse ben kendi deneyimlerimi sayfanın en altında anlatacağım, biraz da su hakkında bilgi verelim ve su yerine neler içilebilir? Sorusuna yanıt verelim.

Su içmenin önemi nedir?

Yüce Allah tarafından dünyanın ortalama olarak yer altı kaynakları dahil olmamak üzere %80 gibi bir kısmı sularla kaplıdır, 7 milyardan daha fazla insanın yaşadığı dünya küresinde maalesef deniz suları şuan için hiçbir şekilde tüketilememekte ve gün geçtikçe araştırmalar son gaz devam etmektedir. Eğer dünya üzerinde içilecek olan sular sona ererse insanlar yeni su alanları arayacak veya deniz sularını arıtıp içecekler, deniz suyunun tuzlu olması mideye ve böbreklere çok daha fazla zarar verdiğinden dolayı şuan için 7 milyar insanın içtiği su kaynağı dünyanın sadece %0,25 kadarı sudur, yani eğer tüm su kaynaklarını birleştirsek içilebilir su miktarı insan başına 4 damacana da sadece 1 yemek kaşığı kadardır. Dünyanın 2025 yılında suyunun neredeyse tamamen azalacağı 2050 yılına kadar dünyada su kalmayacağının ve su kaynaklarının santigrat derecelerde kaynayacak sıcaklıktan dolayı buhar olup yağmur yağamayacağından dolayı dünyanın yeni su kaynakları bulamaz ise devam edemeyecek bir küre haline geleceği öne sürülüyor. Eğer su tüketimine 2000 yılı ve sonrasında çok dikkat edilse küre üzerinde herhangi bir gereksiz su harcaması olmasaydı yapılan tahmin ve analist sonuçlarına göre dünya 2050 yılına kadar rahat rahat su kullanabilecekti. Ancak şuan bakıldığında su kaynaklarının aşırı derece azaldığı son 10 yılda evlerde su kullanımın 10 kat daha fazla arttığı öne sürüldü. Bundan dolayı dünyamızda gelecek nesiller yani bizlerden sonra gelecekler hatta bizlerin de görebileceği yıllar olan 2050 yılları maalesef susuz çağ olarak adlandırılacak.

screen322x572 (3)

Susuz dünyada telefon, bilgisayar ve elektriğin çalışmayacağını biliyormuydunuz?

Aslında bir çok yaşlı insan ve bir çok genç insan hatta neredeyse küredeki hiçbir insan su olmayınca donanım, yazılım ve hiçbir sistemin çalışmayacağından bir haber yaşamaya devam ediyor. Nükleer enerji santralleri dahil olmak üzere sudan çıkan elektrik dışında herhangi bir elektrik yoktur, dünya susuz bir yaşam düşündüğünde kullandığımız hiçbir teknoloji kullanılamaz, yemek yapılamaz, tüketim son ana kadar en fazla 1 ay kadar yetebilir, su olmayınca herhangi bir enerji olmayacağından ve hiçbir sistem çalışmayacağından dolayı sular bitmeden önce buzullarda olan tatlı suların eritilmesi düşünülebilir, ancak ortaya çıkan eritme sırasında metan gazı insanların hayatlarına maal olabilir. Su kaynaklarını bugün kullandığımız kadar bulamayacağımız yıllar çok yakın olmasa da 2030 yılında küreyi bekliyor ve siz hala su içmemeye devam ediyorsanız gelin uygulamayı incelemeye devam edelim, tekrar hatırlatalım, evinizde bir günde 200 LİTRE kadar su tasarrufu yapabilirsiniz, bulaşık makinesi kullanarak ve diş fırçalarken suyu kapatarak küre su kaynağını devam ettirebilirsiniz.

screen322x572 (4)

WaterMinder paralı mı? 

WaterMinder uygulaması maalesef ki paralı, 4,29TL ile beraber satışa sunulan uygulama sahibine değecek bir para, ben kendi adıma WaterMinder uygulamasını almadan önce suyun değerini bilmiyordum diyebilirim, 1 ayda bir 1 su içtiğim aklıma gelince acaba ben ne yapıyorum? Sorusunu kendime sordum ve hemen WaterMinder uygulamasını kurdum ve kendi yanıma bir şişe aldım ortalama olarak 250 ML bir şişe ile günde 4 defa su içtiğim zamanda oldu 8 defa da ancak sonunda zamanla bunu başardım ve şimdi 8 şişe su içerek günlük ihtiyacım olan tüm suyu uygulama sayesinde karşıladım.

screen322x572

WaterMinder almak yerine alarm kurarım daha iyi değil mi?

Su içmeyi hatırlatması için olabilir ancak kaç ML su içtiğinizi hatırlayamayacağınızdan ve kaç günde ne kadar su içtiniz, vücudunuz suyu nereye harcadı bunların hepsi bir uygulamada gizli bu uygulamanın adı ise WaterMinder!

Apple iPhone 4 ve üzeri Apple akıllı telefonlar ile uyumlu.

Bir çoğumuz ofiste su içmeyi unuturken WaterMinder uygulamasını satın alarak Apple iPhone 4 ve üzeri akıllı modeller ile beraber WaterMinder uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın size katacaklarını düşündüğünüzde ilk zamanlar inanmayabilirsiniz ancak su içmeye alışınca inanın ki su içmenin diğer hiçbir şeyle benzemeyeceğini bilmelisiniz.

İlk uygulama tanıtımı sonrasında uygulama tanıtımları devam edecek mi? İnceleme hakkında bilgiler.

Daha önce yer vermediğimiz bir takım sorulara da bu soru başlığı altından cevaplayalım. Sitemizde bundan böyle her gün veya 2 günde bir olmak üzere incelemeler yer alacak, bazen akıllı cihaz, uygulama, ürün ve ürünler, alet gibi incelemeleri basitteknik.com ve whatsapptr.com ortak siteler olmak üzere sizlere sunmaya devam edeceğiz. Bizleri takip edip uzunca incelemeleri okuduğunuz için teşekkürler. Son olarak basitteknik.com tarafından incelenmesini istediğiniz ürünü yazarak ”yorum olarak” sizler için istediğinizi incelememizi sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=653031147&mt=8 tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz