Ana Sayfa İncelemeler Asus ZenBook UX305 İncelemesi

Asus ZenBook UX305 İncelemesi

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Asus, ” Dünyanın En İnce Bilgisayarı ” sloganıyla yeni ürettiği bilgisayarı Zenbook UX305 ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Genel hatları ile inceleyecek olursak Asus Zenbook UX305, 12.2 mm inceliğe ve 13 inç ekrana sahip. Dünyada şu an için üretilen en ince bilgisayar olma özelliğine sahip UX305, 1.2 kg yani 1200 gram. Asus bu hamlesi ile Apple’ın canavarlarından Macbook Air’in pabucunu dama atacak gibi görünüyor.

İşlemci olarak geleneği bozmayan Asus yine İntel Core M tercih etmekte. Son teknolojinin ürünü olan SSD ile birlikte gelen cihazda 128 ve 256 GB seçeneği bulunmakta. 3200 x 1800 piksel çözünürlüğe sahip IPS ekran tercih edilen bilgisayarın ekran yoğunluğu 275 ppi. Ekran Kartı olarak İntel HD 5300 kullanılan dizüstü bilgisayar Windows 8.1 veya 8.1 Pro ile kullanıcılarla buluşacak. Fiyat olarak $1.199 ile piyasaya giriş yapacak Asus Zenbook UX305 yaklaşık olarak 3.000 TL olarak alıcıyla buluşacak.

ASUS-ZENBOOK-UX305_PR01-1280x9041

Donanım özellikleri bu şekilde olan bilgisayarın alınıp alınmaması konusundaki fikirleri size bırakmaktayız. Geçmişten günümüze laptop sektöründe sağlam adımlarla ilerleyen sayılı firmalardan olan Asus’un kalitesi büyük bir kitle tarafından bilinmekte ve sevilerek tercih edilmekte. Üstün özellikli bilgisayar istemeyen, şık ve sadeliğe önem veren kullanıcıların başlıca tercihleri arasında bulunan Asus bilgisayarlar şarj süresi kasa sağlamlığı ve müşteri hizmetleri ile piyasada oldukça saygın markalar arasında bulunmaktadır. Fiyat ve performans açısından da başarılı bilgisayar üreten firmanın bu bilgisayarına iş hayatından yoğun ilgi gelebilir. Grafik ağırlıklı işlemler için özellikleri itibariyle pek tercih edilecek gibi görünmemekte.

1 Yorum

  1. Asus Zenfone’dan sonra böyle bir bilgisayar çıkarmaları gerçekten güzel olmuş. Sistemsel olarakda gayet kullanışlı bilgisayar , bence bir yazılımcı bu bilgisayarla güzel yerlere gelebilir diye düşünüyorum . Oyuncular için o kadar iyi olmadığınıda söylemek gerekir bence 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz