Ana Sayfa Mobil Asus ZenFone 2 İncelemesi

Asus ZenFone 2 İncelemesi

Üst düzey özellikleri ile birlikte üst düzey cep telefonu arasında ZenFone 2 tasarım açısından Asus ZenFone 5 ve 6’nin tasarımına benzetilmiş, fakat teknik özellik açısından daha zengin öğelerle donatılmış bir telefon olarak Türkiye’ye giriş yapıyor.
ZenFone 2, tasarım açısından Zenfone 5 ve Zenfone 6’ya hemen hemen aynı tasarımda diyebiliriz. Siyah, beyaz, gri, altın, kırmızı renk seçenekleri ile ülkemize giriş yaptı. 5.5 inç ekran Zenfone 6 kadar olmasa ’da geniş bir ekran sunuyor. Kalınlık olarak 10,9 mm ile biraz kalın bulduk. Bunun yanında 170 gr ile birazda ağır bir kasaya sahip olmaktadır. Arka yüzey kavisli yapıya sahip olduğundan avuca tam oturmakta.
Zenfone 2Telefon tasarım detaylarında önceki modellere karşı dikkat çekiyor. Mesela Güç Butonu telefonun üst kenara konulmuş. Ses butonları LG G4 modeline benzetilerek arka yüzeyde bulunmaktadır. Ses butonlarının kullanışlı, fakat güç butonuna ayni şeyi söylemek zor.

asus-zenfone-2-1
Zenfone 2 5,5 inç ekranıyla Full HD görüntü sunuyor. 603 ppi piksel yoğunluğu ekranı iyi göstertmekte. Ekran görüntü kalitesi bir hayli güzel olduğunu söyleyebiliriz. Diş kullanımlarda gün ışığıyla kullanımda sıkıntı yaratmadan kullanabiliriz. Zenfone 2 Corning Gorilla Glass 3 ile ekranın sağlam olduğunu kanıtladı.
Zenfone 2’nin teknik detaylarında Atom Z3580 işlemci ile 2,3 GHz hızında ve de 4 çekirdekli bir işlemci kullanmış.
Zenfone 2 de 3000 mAH’lik batarya kullanılmış. Hatta hızlı şarj özelliği ile 40 dk’da %60 şarj olmakla büyük bir avantaj sağlıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz