Ana Sayfa Mobil CASPER VIA V6 DETAYLI İNCELEMESİ

CASPER VIA V6 DETAYLI İNCELEMESİ

Akıllı telefon piyasasında araştırma yaparken ya da telefon satan mağazaları dolaştığınız zaman ekonomik fiyatlı ve çok özellikli şık telefonlar aradığınızda bin liranın altında karşınıza Casper Via V6 çıkıyor. Casper markasını daha öncelerden bilgisayar ve lap top üretimlerinden çok yakından tanıyoruz. Şu zamanlarda ise Casper Via V6 akıllı cep telefonları ile gündemde olan bir marka özelliği taşıyor.

Şimdi gelelim ekonomik bir telefon olan Casper Via V6 nın olumlu ve olumsuz yönlerine;

Casper Via V6 nın teknik özelliklerini inceleyecek olursak şunları çıkarabiliriz; Casper Via V6 için tanıdık bir işlemci olan Qualcomm Snapdragon 410 işlemcisi kullanılmış. 4 çekirdeğe sahip olan bu işlemci ile Casper Via V6 da 1.2 GHz hız elde edilmiş. Casper Via V6 RAM olarak 2 GB rame sahip. Dahili hafızası 64 GB a kadar artırılabilen Casper Via V6 dahili hafıza olarak 16 GB kapasiteye sahip.

casper-via-v6-1

Batarya olarak Casper Via V6 için 2400 mAh batarya kapasitesi kullanılmış ve işlemci özellikleri ile batarya karşılaştırmasında olumlu sonuçlar veriyor. Yoğun ve çok kullanımların altından bu batarya ile Casper Via V6 rahatlıkla kalkabiliyor. Casper Via V6 kullanıcılarına 11 saat konuşma olanağı veriyor.

Batarya özelliklerinden ve teknik özelliklerinden bahsettiğimiz Casper Via V6 nın ekran özelliklerini incelediğimiz zaman şunları sizlere aktarmalıyız; öncelikle ekranın 5 inçlik bir boyuta sahip olduğunu belirtelim. 5 inçlik ekran için Corning Gorilla Glass 3 kullanılmış ve ekranın sağlamlığı arttırılmış. Casper Via V6 telefonunun ısınma gibi sorunları çok fazla dışarıya yansımıyor ve telefon,kullanıcıların eleştirilerine maruz kalmıyor.

Casper Via V6, 720 p ekran görüntülerine sahip. IPS Panel kullanılan Casper Via V6 bu panelin kullanılmış olmasıyla daha tasarruflu bir şarj kullanımı ve daha canlı grafik görüntülerinin oluşmasını sağlıyor.

Ekran ölçülerine ve özelliklerine baktığımız zaman Casper Via V6 hem iş alanında hem de sosyal çevrenizde tercih edebileceğiniz bir akıllı cep telefonu olma özelliğini taşıyor.

Casper Via V6 ara yüz kullanımlarını incelediğimiz zaman akıllı hareketler modu dikkatimizi çekiyor. Casper Via V6 akıllı hareketler modu ile akıllı cep telefonunuzu kolayca jestler ile kontrol altında bulundurabiliyorsunuz. Bu mod ile telefona eliniz ile dokunmadan işlemler yapabilmek mümkün hale gelmiş.

Casper Via V6 kamera olarak iki tane kameraya sahip ve bu kameralardan bir tanesi ön tarafta diğeri ise arka tarafta bulunmakta. Arka kamera olarak Casper Via V6 13 MP lik bir çekim sunuyor ve bu çekim kamerası tek tonlu led flaş ışığı ile destekleniyor. Karanlık ve düşük ışıklı ortamlarda güzel fotoğraflar yakalayabilmek mümkün.

Android 4.4 işletim sistemine sahip olan Casper Via V6 için 5.0 Lollipop güncellemesinin gelmesinin  çok geç olmayacağını düşünüyoruz.

Casper Via V6 akıllı cep telefonunun boyut ve ebat değerleri ise şu şekilde; Casper Via V6 7.5 mm kalınlıkta ve 119 gram ağırlığında.

Kısacası Casper Via V6 fiyatlarına göre kaliteli özellikler içeren bir telefon ve kullanımı güzel, keyif veren bir telefon. Ekran boyutları ve ağırlığı baz alındığı zaman ise hafif bir ağırlığa sahip olan bu telefon çok büyük bir avantaj sağlıyor. Akıllı telefon piyasasında Casper Via V6 akıllı cep telefonunu diğer rakipleri kıyaslayacak olursak fiyatına göre güzel performans değerleri içeren bir akıllı cep telefonu olma özelliklerini taşıyor. Casper Via V6 kullanımı ile şık ve kaliteli bir telefona sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz