Ana Sayfa İnternet Cloud Drive Sınırsız Oldu

Cloud Drive Sınırsız Oldu

Dünya devlerinden olan Amazon şirketinin kısa bir süre önce kurduğu bulut depolama hizmeti olan Cloud Drive‘a yeni bir sistem getirildi. Son dönemlerin en gözde teknolojik gelişmelerinden olan Bulut depolama hizmetinin yaygınlaşması ve neredeyse teknoloji ile uzaktan yakından ilgili bir çok dünya devinin bu modaya dahil olması ile biz kullanıcılar için bir takım olumlu gelişmeler yaşanmakta. Bu gelişmelerin en önemlileri ise depolama alanının genişliği ve fiyat indirimi olarak karşımıza çıkıyor.

Apple, Google ve Amazon gibi yeni pazarın büyük işletmeleri birbirleri ile kıyasıya bir yarışa girdiler. Fakat bu yarışta her ne kadar ortak özelliklere sahip olsalar da fiyat ve depolama alanı ile ilgili fazla bir fark açma yoluna gitmediler. Bu sebeple sadece adını duyduğumuz veya deneme sürümünü kullandığımız bulut depolama’yı bir türlü yakından tanıma fırsatına erişemedik. Amazon’un bu hamlesi ile belki de diğer şirketler bu konuda bir takım çalışmalara veya kampanyalara yönelebilirler.

cloud-storage-is-the-next-big-thing-for-amazon

Amazon’un hamlesine göz atacak olursak ciddi derecede fiyat indirimi ve kullanıcı açısından olumlu kampanyalar bulunmakta. 5 GB dosya ve sınırsız fotoğraf depolama kısaca fotoğrafçı paketi yıllık 11.99 Dolar iken yıllık 59.99 Dolara sınırsız depolama hizmeti fırsatı mevcut. Bu arada hatırlatmakta fayda var fotoğrafçı paketi dediğimiz pakette fotoğrafçılar ve fotoğraf düzenleme programları ile uğraşanların iyi bildiği RAW uzantısı da desteklenmekte. Şu an bu fiyatlar ile piyasanın taban fiyat aralığını en aza indiren Amazon şüphesiz ki diğer şirketler kadar tercih edilmediği için bu konuda bir farkındalık yaratarak bu sektörde bende varım demek istiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz