Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger Güncellendi

Facebook Messenger Güncellendi

Facebook kullanıcılarının çoğunlukla kullandığı Messenger uygulaması bir çok yeniliği beraberinde getirerek güncellendi. Bir kaç gündür Mark Zuckerberg’in Facebook üzerinden yaptığı paylaşımlarda mutlu bir ifadesi vardı ( İngilizcem olmadığı için anlam veremiyordum ). Bu paylaşımlardaki mutluluğun sebebi ise yaptığı yatırımların meyvelerini toplaması ve mevcut uygulamalara yaptığı geliştirmelermiş. Bunlardan en çok göze batanı ise Messenger uygulamasındaki bir çok yenilik oldu.

Messenger’i platform haline getiren Facebook, Messenger ile birlikte kullanılabilen 40 yeni uygulamayı kullanıcılara sundu. Uygulamalardan bazıları ne yazık ki tüm cihazları desteklememekte. iPhone 5 veya 6 ve Android 4.0 üzeri olmadan çalışmayan uygulamalarında yer aldığı yeni Messenger Platformuna yazı fontları, gif, sticker, fotoğraf ve video düzenleme gibi bir çok uygulamalar ile donatılarak oldukça geniş çaplı bir işlevsellik kazandırılmış. Android ve iOS marketlerinden edinebileceğiniz bu paketlerden sizler için bir kaçı inceledik.

Giphy

Gifler çok önceki zamanlardan beri bir çok kullanıcı tarafından duygu ve düşüncelerini aktarmaları için tercih edilmekte. Bu duruma daha fazla kayıtsız kalamayan Facebook, Messenger’a Giphy özelliği ile GIF desteğini sundu. İçerisinde bir hayli fazla sayıda GIF arşivi bulunan bu özellik ile istediğimiz kişiye istediğimiz GIFi gönderebiliriz.

Ultratext

Bu özellik ile standart yazı fontlarından sıkılan kullanıcıların yazışmalarına renk katan Messenger ilginç fontların yanı sıra GIF destekli fontları da bünyesinde barındırmakta.

Stickered

Stickerların oldukça popüler olması ve Messenger’a gelen sticker özelliğinin aktif kullanılmasından sonra bu konuda daha fazla çalışan Facebook, fotoğraflarda yüzünüzü sticker ile değiştirebileceğiniz bir özellik sunmakta. Normalde sadece sticker eklenebilirken bu özellik sayesinde kendi yüzünüz veya arkadaşınızın yüzünü sticker ile değiştirebilirsiniz.

Emu

Yine bir sticker tabanlı olan bu özellik ile çektiğiniz selfielere farklı tasarımlar uygulayabilirsiniz.

emu

PingTank

Çekilen fotoğrafların animasyonlu GIFler ile süslenmesine yarayan bu uygulama ile birbirinden eğlenceli ve hoş GIFi fotoğraflarınıza uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz